Haziran Ayının En Hızlı Android Telefonları 2022

Haziran Ayının En Hızlı Android Telefonları 2022
Haziran ayının en hızlı Android telefonlar listesinde iQOO 9 gibi birçok farklı model mevcut. Eğer listedeki cihazları merak ediyorsanız, yazımızı inceleyebilirsiniz.
Sizin de bileceğiniz üzere, birçok marka telefonlarında Android işletim sistemini tercih ediyor. Bu yüzden piyasaya sürekli olarak yeni Android telefonlar sürülüyor.
İşte bu sebeple Android telefonları en iyiden kötüye doğru sıralamak oldukça zor. Çünkü sık sık yeni model çıktığı için listede sürekli değişiklik olabiliyor. Ancak AnTuTu tarafından yayınlanan listeler, bu konu hakkında bize birazda olsa yardımcı olabiliyor.

AnTuTu Sürekli Olarak Yeni Listeler Yayınlıyor

En hızlı Android telefonlar listesi daha önce bahsettiğimiz gibi sürekli olarak değişebiliyor. Çünkü günümüzde sürekli olarak yeni Android telefonlar piyasaya sürülüyor. Bu yüzden en iyi Android telefonlar diye bir liste yapmak oldukça zor olabiliyor.
Ancak AnTuTu, bu durumun birazda olsa önüne geçiyor. Çünkü AnTuTu ile Android telefon modelleri test edilebiliyor. Yapılan testlerde telefonlar birçok açıdan kontrol ediliyor ve testlerin sonucunda telefonlara AnTuTu puanı veriliyor.
Bu AnTuTu puanlarına göre de telefonların iyiden kötüye sıralaması oluşuyor. İşte bu AnTuTu en hızlı telefonlar listesi sayesinde de hangi Android modellerinin güncel olarak ne kadar iyi olduklarını öğrenebiliyorsunuz. Üstelik AnTuTu, bu testleri her segmente göre ayrı ayrı da yapıyor.
Örneğin, orta segment cihazlar ayrı bir listede yer alırken, üst segment cihazlar farklı bir listede yer alıyor. Böylece listeler çok daha adil bir şekilde oluşturulabiliyor.

AnTuTu Haziran Ayı En Hızlı Android Telefonlar Listesi

AnTuTu puanı en yüksek telefonlar 2022 yılında hangileri diye merak ediyorsanız, yazımızın devamına göz atabilirsiniz. Çünkü haziran ayının en hızlı telefon sıralaması AnTuTu tarafından açıklandı. Ancak bu listenin sadece Çin pazarındaki modellere göre oluşturulduğunu belirtelim. Global pazara göre oluşturulan listede muhtemelen yakın zamanda açıklanacaktır.
Listeye dönecek olursak, açıklanan listenin çoğunluğunu Snapdragon 8 Gen 1 yonga setine sahip telefonların oluşturması dikkatlerden kaçmıyor. Hatta listenin ilk beşinde yer alan telefonların hepsi Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 yonga setini kullanıyor. Kısacası Snapdragon, yeni yonga setiyle rakibi MediaTek Dimensity 9000’e baya bir üstünlük sağlamış durumda. AnTuTu puanı yüksek telefonlar aşağıdaki şekilde oluşuyor.

En Hızlı Telefonlar 2022

  1. Black Shark 5 Pro – 1040111 puan
  2. Nubia Red Magic 7 Pro – 1031867 puan
  3. Lenovo Legion Y90 – 1016346 puan
  4. iQOO 9 – 1008842 puan
  5. iQOO 9 Pro – 1005116 puan
  6. Vivo x80 – 996787 puan
  7. OPPO Find X5 Pro – 990691 puan
  8. Vivo x80 Pro – 985460 puan
  9. iQOO Neo6 – 976405 puan
  10. Xiaomi 12 Pro – 976031 puan

2022 yılının haziran ayında açıklanan AnTuTu en hızlı Android telefonlar listesi bu şekilde oluşuyor.