Harici Soğutuculu Asus ROG Phone 6D Ultimate

Harici Soğutuculu Asus ROG Phone 6D Ultimate
Oyuncular için özel olarak hazırlanan Asus ROG Phone 6D Ultimate resmen tanıtıldı. Üst sınıf özelliklere sahip olan bu cihaz, yeni ve güçlü bir soğutma sistemine sahip.
Teknoloji devi Asus anakart, monitör ve laptop gibi birçok ürünle karşımıza çıkıyor. Yani bu markanın ürün yelpazesinin oldukça geniş olduğunu söyleyebiliriz. Bu şirket ayrıca akıllı telefon sektöründe de yeni adımlar atmaya devam ediyor.
Seneler önce piyasaya sürülen Asus ROG serisi, oyunculara özel geliştirilmeye devam ediyor. ROG serisinin belli aralıklarla yeni bir modeli piyasaya sürülüyor. Bu kez ise Asus ROG Phone 6D serisi resmen tanıtıldı. Cihazların özellikleri tamamen üst sınıf olarak karşımıza çıkıyor.

Asus ROG Phone 6D Ultimate Özellikleri Oyuncuları Sevindirecek

Asus ROG Phone 6D serisi resmen tanıtıldı. Seride ROG Phone 6D ve ROG Phone 6D Ultimate olmak üzere iki farklı model bulunuyor. Biz ise bu yazımızda ROG Phone 6D Ultimate modelinden bahsetmeye çalışacağız. İlk olarak Asus ROG Phone 6D Ultimate kamera özellikleri kısmıyla cihazın özelliklerine giriş yapmak istiyoruz.
Yeni oyuncu telefonunun arkasında 50 megapiksel ana kamera bulunuyor. Bu kameranın yanında 13 megapiksel ultra geniş açılı sensör ve 5 megapiksel makro sensör yer alıyor. Ön kısımdaki selfie kamerasıysa 12 megapiksel çözünürlüğe sahip.
İşlemci kısmına baktığımızda bizleri MediaTek Dimensity 9000+ karşılıyor. Aslında ROG Phone 6D ismindeki D’ ibaresi cihazların Dimensity işlemcili olduğunu belirtiyor. Bunları bir kenara bırakırsak, 6D Ultimate modelinde 16 GB RAM kapasitesinin bulunduğunu belirtelim.
Ayrıca cihazda 512 GB depolama kapasitesi yer alıyor. Üstelik bu cihaz, 6.78 inç boyutunda 1080×2448 piksel çözünürlüğünde OLED panel bir ekranla geliyor. Bu ekranın 165Hz yenileme hızına sahip olduğunu belirtmeden geçmeyelim.
Tüm bu güçlü özelliklere sahip olan cihazın tabii ki bataryası da güçlü olmak zorunda. Bu yüzden ROG Phone 6D Ultimate modelinde 6000 mAh kapasitesinde 65W hızlı şarj destekli bir batarya mevcut. Ayrıca bir oyun canavarı olan ROG Phone 6D serisinde yeni geliştirilen özel bir soğutma sistemi bulunuyor.
6D Ultimate modelinde AeroActive Portal diye isimlendirilen bir teknoloji mevcut. Şirket, 6D Ultimate için AeroActive Cooler 6 adında harici bir güçlü fan hazırlamış. AeroActive Portal sayesinde AeroActive Cooler 6 telefona kolayca takılabiliyor. Daha sonra cihazın arka tarafında açılan özel bir kısım sayesinde fanın üflediği hava telefonun içerisine rahatça ulaşıyor. Böylece cihaz çok daha güçlü bir şekilde soğutulabiliyor.

Asus ROG Phone 6D Ultimate Teknik Özellikleri

  • İşlemci: MediaTek Dimensity 9000+
  • Ekran: 6.78 inç, 1080×2448 piksel, 165Hz, OLED panel
  • RAM: 16 GB LPDDR5X
  • Depolama: 512 GB
  • Arka Kamera: 50 megapiksel + 13 megapiksel + 5 megapiksel
  • Ön Kamera: 12 megapiksel
  • Batarya: 6.000 mAh (65W hızlı şarj)

Asus ROG Phone 6D Ultimate Fiyatı

Oyuncular için özel hazırlanan ROG Phone 6D Ultimate, yaklaşık 1300 dolar fiyat etiketine sahip.