Halkbank Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Halkbank Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Halk Bankası Saat Kaçta Açılıyor Kapanıyor?

Türkiye Halk Bankası A.Ş. veya kısa adı ile Halkbank, 1933 senesinde kurulmuş olan bir devlet bankasıdır. Halkbank küçük ve orta büyüklükteki esnaf ve sanayiciye, kolay ve ucuz kredi vermek amacı ile kurulmuştur. Kurulmuş olduğu günden bu yana istikrarlı bir şekilde büyümesini sürdürmüş olan Halkbank günümüzde 15 bini aşkın çalışanı, 1000’i aşkın şubesi ve 4 binden fazla ATM’si ile hizmetlerine devam etmektedir. Hal Bankası sadece ülkemizin değil aynı zamanda dünyanın en büyük bankalarından bir tanesidir. Peki Halkbank şubeleri her sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, kaça kadar açık? Yazımızın devamında Halkbank çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı gibi bilgiler yer almaktadır.

Halk Bankası (Halkbank) Çalışma Saatleri 2018

Halkbank şubeleri hafta içi (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma) her sabah saat 09:00’da açılmakta ve akşam saat 17:00’de kapanmaktadır. Halkbank ayrıca 12:30 ile 13:30 arasında da öğle tatili sebebiyle çalışmaz. Halk Bankası bunun yanında Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu da hizmet vermemektedir.
Halkbank Saat Kaçta Açılıyor : Halk Bankası hafta içi 09:00’dan itibaren hizmet vermeye başlamaktadır.
Halkbank Akşam Saat Kaçta Kapanıyor : Halk Bankası şubeleri akşam saat 17:00’de hizmet vermeyi bitirirler ve şubeleri kapanır.
Halkbank Öğle Arası Ne Zaman : Halk Bankası şubeleri 12:30 ile 13:30 arası öğle tatili sebebiyle hizmet vermemektedir.
Halkbank Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı : Halk Bankası hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günü hizmet vermemektedir. Halkbank şubelerinde işi olan vatandaşlarımız sadece hafta içi ve çalışma saatleri içerisinde şubelerden işlem yapabilirler.
Halkbank Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu : Halk Bankası şubeleri Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ile 1 Ocak, 1 Mayıs işçi bayramı, 23 Nisan, 19 Mayıs, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz tarihlerinde de resmi tatil olması sebebiyle kapalı durumdadır.
Halkbank Çağrı Merkezi Çalışma Saatleri : Halkbank müşteri hizmetleri telefon numarası olan “444 0 400” üzerinden 7 gün 24 saat boyunca yani istediğiniz zaman kayıp çalıntı, şifre değiştirme gibi tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun dışında EFT, Havale, Para Yatırma, Para Çekme, kart şifresi değiştirme gibi işlemleriniz için Halk Bankası şubelerine gitmenize gerek bulunmamaktadır. Bunun gibi işlemlerinizi her zaman açık olan Halkbank ATM’lerinden, İnternet bankacılığı veya telefon bankacılığı gibi çeşitli yollardan halledebileceğinizi unutmayın. Halkbank çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi ise yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.