Google Family Link Nedir, Ne İşe Yarar?

Google Family Link Nedir, Ne İşe Yarar?
Google Family Link, günümüzün en popüler mobil uygulamalarından biridir. Android ve İOS işletim sistemleri için özel olarak geliştirilen bu uygulama sayesinde ebeveynlerde çocuklarını kolaylıkla kontrol edebilmektedir. Tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılan bu uygulama, çocukların ve gençlerin güvenli bir şekilde mobil uygulamaları kullanmaları  için tasarlanmıştır.
Google şirketi tarafından tasarlanan ve kullanıma sunulan Family Link uygulamasında oldukça kapsamlı özelliklerde bulunmaktadır. Dilerseniz, dünya genelinde son derece popüler olan ve milyonlarca kişi tarafından kullanılan Google Family Link uygulamasını gelin ayrıntılı olarak birlikte inceleyelim.

Google Family Link Nedir?

Google Family Link, Google şirketi tarafından tasarlanan ve mobil cihazlar için kullanıma sunulan oldukça özel ebeveyn denetim uygulamasıdır. Ebeveynler, bu uygulamayı kullanarak çocuklarını denetleyebilmekte, çocuklarını takip edebilmekte ve çocuklarının uygulama kullanım sürelerini kısıtlayabilmektedir.

Family Link Uygulaması Ne İşe Yarar?

Family Link uygulaması, dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Kullanımı oldukça kolay olan bu uygulama sayesinde çocukların ve gençlerin uygulama ortamındaki güvenliği de sağlanabilmektedir. İşte, uygulamanın tüm detayları…

  • Ebeveynler bu uygulamayı kullanarak çocuklarının uygulama içerisinde ne kadar süre geçirdiğini görebilmektedir.
  • Ebeveynler, uygulama içerisinde yer alan özelliği kullanarak çocuklarının cihaz kullanım sürelerini kolaylıkla ve pratik bir şekilde sınırlayabilmektedir.
  • Kullanıcılar, bu uygulamayı kullanarak diledikleri uygulamaları gizleyebilmekte ve satın alma işlemlerini oldukça kolay bir şekilde yönetebilmektedir.
  • Ayrıca Ebeveynler, çocuklarının cihazlarını da kilitleyebilmektedir.
  • Kullanıcılar, uygulama içerisinde yer alan özelliği kullanarak çocuklarının yerlerini GPS üzerinden kolaylıkla tespit edebilmekte ve çocuklarını takip edebilmektedir.
  • Tüm bunların yanı sıra uygulama içerisinde çocuklarınızın ne kadar para harcadığını da öğrenebilirsiniz.

Yukarıda da görüldüğü üzere Google şirketi tarafından geliştirilen Family Link uygulaması, Ebeveynlere tam denetim yetkisi vermektedir. Sizlerde söz konusu mobil uygulamayı kullanarak çocuklarınızı denetleyebilirsiniz.

Family Link Hangi Cihazlarda Çalışır?

Google şirketi tarafından özel olarak tasarlanan Family Link uygulaması hem Android hem de İOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Android kullanıcıları, bu uygulamayı kullanabilmek için en az Android 5.0 sürümüne sahip olması gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra en az İOS 11 sürümüne sahip olan İOS kullanıcıları da bu uygulamayı kullanabilmektedir.

Family Link Web Tarayıcısında Kullanılabilir Mi?

Google Family Link uygulaması, web tarayıcısı üzerinden de kullanılabilmektedir. Fakat, web tarayıcısı üzerinden kullanılan Family Link uygulamasında tüm özellikler bulunmamaktadır. Tüm özelliklerden yararlanabilmek için Android ve İOS işletim sistemine sahip olan mobil cihazların kullanılması gerekmektedir.