Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Google Chrome Nasıl Güncellenir?

İnternet tarayıcıları arasında yer alan Google Chrome, kolay kullanımlı ve hızlı bir yapısı nedeni ile birçok kişi tarafından kullanılan bir tarayıcıdır. Google tarafından sık sık denetlenen Google Chrome her güncellemeden sonra daha kullanışlı bir hale geliyor. Bu nedenle birçok google chrome kullanıcısı google chrome’ın son güncellemesinin nasıl yapılacağını soruyor. Peki, Google Chrome nasıl güncellenir?
Google’ın internet dünyasına kazandırmış olduğu Google Chrome daha hızlı ve güvenli olmak için güncelleme paketleri geldiğinde otomatik olarak güncelleniyor. Güncelleme paketleri otomatik olarak güncelleme modunda olduğu için kullanıcılar fark etmeden Google Chrome kendi kendine güncelleme yapıyor.
Yapılan her güncellemeden sonra Google Chrome tarayıcısı daha hızlı ve güvenli bir şekilde hizmet sunuyor. Ancak kullanıcılar bu güncellemelerin otomatik olarak değil de manuel olarak yapması da mümkün.

Google Chrome’nin Güncelleme Aşamaları Nelerdir?

Google Chrome manuel olarak güncellemek için öncelikle Google Chrome açılı ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan menü çubuğuna tıklanır. Menü çubuğuna tıklanması ile birlikte ekrana gelen menüden ayarlar sekmesine tıklanır.
Ayarlar sekmesi açıldıktan sonra ayarlar menüsünün sol kısmında yer alan hakkında bölümüne tıklayarak Google Chrome ait güncelleme paketlerinin denetlenmesi bölümüne tıklanır. Bu butona tıklandıktan sonra açılan sayfadan güncellemeleri denetle sekmesine tıklanarak eğer ki kullanılan sürümler Windows 8 ve Windows 8 üzeri sürümler ise
bu sürümlere yönetici olarak çalışma izni verilmelidir. Bu işlem ile birlikte Google Chrome kendi içinde sorgulama yaparak gerekli güncelleştirmeleri yerine getirecektir.

Telefonda Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Mobil cihazlar için asla vazgeçilmez olan Google Chrome tarayıcısını telefondan güncellemek için kullanmış olduğunuz işletim sistemin uygulama mağazasına giderek güncellemeleri başarıyla tamamlayabilirsiniz.
Android cihaz kullanan kullanıcılar, Google Play bölümünden arama bölümünü kullanarak Chrome tarayıcısını bulup Güncellemenin var olup olmadığını kontrol edebilirler. Güncelleme var ise GÜNCELLE işaretine dokunarak Google Chrome tarayıcısını güncelleyebilirler.
Aynı durum IOS işletim sistemine sahip olan kullanıcılar içinde geçerlidir, yeni bir güncellemenin olup olmadığını öğrenebilmek adına App Store mağazalarını ziyaret edebilirler.