Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Çalışma ve Mesai Saatleri

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Çalışma ve Mesai Saatleri

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Saat Kaçta Açılıyor Kapanıyor?

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yani kısa adı ile GİGM, göç alanına ilişkin politika ve stratejileri uygulamak, bu konularda ilgili kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlamak, yabancıların Türkiye’ye giriş ve Türkiye’de kalışları, Türkiye’den çıkışları ve sınır dışı edilmeleri, uluslararası koruma, geçici koruma ve insan ticareti mağdurlarının korunmasıyla ilgili iş ve işlemleri yürütmek amacıyla İçişleri Bakanlığı bünyesinde kurulmuştur. Merkezi Ankara ilimizde bulunan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Burdur, İzmir, Muğla, İstanbul, Edirne gibi çok sayıda ilimizde şubesi bulunmaktadır. Peki Göç İdaresi Genel Müdürlüğü sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Göç İdaresi Genel Müdürlüğü çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Çalışma Saatleri 2018

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve bağlı bulunduğu bütün il müdürlükleri standart çalışma saatleri içerisinde hizmet vermektedir. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü her sabah saat 09:00‘da açılmakta ve akşam saat 18:00‘de kapanmaktadır. Göç İdaresi ayrıca saat 12:30 ile 13:30 arasında da öğle tatili sebebi ile kapalıdır. Göç İdaresi çalışma saatleri hakkında sık sorulan sorular ve yanıtları aşağıda yer almaktadır.
Göç İdaresi Sabah Saat Kaçta Açılıyor : Göç İdaresi her sabah saat 09:00’da hizmet vermeye başlamaktadır.
Göç İdaresi Akşam Saat Kaçta Kapanıyor : Göç İdaresi her akşam saat 18:00’e kadar hizmet vermektedir.
Göç İdaresi Öğle Arası Tatili Ne Zaman : Kurum saat 12:30 ile 13:30 arasında öğle tatili sebebi ile kapalıdır.
Göç İdaresi Hafta Sonu Açık Mı / Çalışıyor Mu : Göç İdaresi, Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu hizmet vermemektedir. İşlemlerinizi sadece hafta içi ve çalışma saatleri içerisinde halletmeniz gerekmektedir.
Göç İdaresi Bayramda Açık Mı / Kapalı Mı : Göç İdaresi, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda arefe günlerinde ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatillerde açıktır.
Bu yazımızda Göç İdaresi çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.