Gmail Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Gmail Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?
Gmail dil değiştirme işlemi ile ilgili son dönemlerde oldukça sık soru sorulmakta ve araştırma yapılmaktadır. Bilinmelidir ki Gmail, dünyanın birçok farklı dilini desteklemekte ve kullanıcılarına sunmaktadır. Sizlerde Gmail dil ayarları sayfasına giriş yaparak istediğiniz herhangi bir dili seçebilirsiniz.Tüm bunlara ek olarak kullanıcılar, yine Gmail ayarlarına giriş yaparak diğer Google ürünlerinin dillerini de otomatik bir şekilde değiştirebilmektedir. Peki Gmail dil değiştirme işlemi nasıl yapılır? İşte, merak edilen bu sorunun ayrıntılı ve resimli yanıtı.

Adım Adım Gmail Dil Değiştirme İşlemi

Gmail dil değiştirme işlemi için aşağıda anlatılan adımları takip edebilir ve bu adımları uygulayarak Gmail hesabınızın dilini değiştirebilirsiniz. İşte, adım adım Gmail dil ayarları

1.      Gmail Hesabına Giriş

Gmail dil ayarları için öncelikli olarak bilgisayardan Gmail hesabınıza girmeniz gerekmektedir.

2.      Standart Gmail Ayarları

Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekranın hemen sağ üst bölümünde bulunan ayarlar simgesine tıklayınız.

3.      Tüm Ayarları Görüntüleyin

Ayarlar simgesine tıkladıktan sonra karşınıza yukarıda ki gibi bir arayüz seçeneği gelecektir. Gelen bu arayüzde “Tüm Ayarları Görüntüleyin” yazan işaretli alana tıklayarak işleme devam ediniz.

4.      Genel Dil Ayarları

İşleme devam ettikten sonra Gmail genel ayarlar ekranı karşınıza gelecektir. Karşınıza gelen bu ekranda dil seçeneğine tıklayınız ve açılacak olan penceredeki dillerden herhangi birini seçiniz.

5.      Gmail Dil Değiştirme: Kayıt Ekranı

Dilediğiniz herhangi bir dili seçtikten sonra ekranın hemen altında yer alan “Değişikleri Kaydet” butonuna basınız ve dil değiştirme işlemini tamamlayınız.

Gmail Dil Ayarları İle İlgili Bonus İçerik

Yukarıda yer alan adımlara ek olarak tek bir tıklama ile diğer Google uygulamalarındaki dilleri de değiştirebilirsiniz. Bunun için Gmail genel ayarlar sayfasında bulunan dil seçeneğine gidiniz ve hemen ardından “Diğer Google Ürünlerine İlişkin Dil Ayarlarını Değiştirin” seçeneğine basınız.

Ardından açılan ekran da dilediğiniz bir dili seçiniz ve işlemi tamamlayınız.
Gmail dil değiştirme nasıl yapılır sorusunu sizler için ayrıntılı olarak yanıtladık. Sizlerde Gmail dilini Türkçe yapma ve Gmail İngilizceden Türkçe’ ye çevirme konuları ile ilgili olan bu yazımızı okuyabilir, ayrıntılı bilgilere erişebilirsiniz.