Gboard Klavye Nedir ve Nasıl İndirilir?

Gboard Klavye Nedir ve Nasıl İndirilir?
Gboard klavye, teknik olarak oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan mobil klavye uygulamalarından biridir. Dünya çapında oldukça popüler olan mobil klavye uygulaması, Android telefonlarda standart uygulama olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Türkçe dil desteği ile birlikte kullanıma sunulan Gboard, aynı zamanda çoklu dil özelliğine de sahiptir.
Tüm bunların yanı sıra kullanıcılar, manuel olarak diller arasında geçiş yapabilir. Google şirketi tarafından geliştirilen ve desteklenen Gboard uygulamasında da sesli yazı yazma özelliği de bulunmaktadır. Peki Gboard klavye nedir, özellikleri nelerdir, nasıl indirilir? İşte, akıllı telefonu kullanıcıları tarafından merak edilen bu sorunun en kapsamlı ve ayrıntılı yanıtı….

Gboard Klavye Nedir?

Gboard klavye, Google şirketi tarafından geliştirilen ve kullanıma sunulan özel bir mobil klavye uygulamasıdır. Popüler klavye uygulaması hem Android hem de İOS işletim sistemlerinde sorunsuz olarak kullanılabilir.
2016 Yılında kullanıma sunulan ve kısa bir süre içerisinde dünya geneline yayılan Gboard klavye uygulaması, 1 milyardan fazla indirilmeye sahip olan ender uygulamalardan biridir. Ayrıca, popüler klavye uygulamasında 100’ den fazla dil desteği de bulunmaktadır.

Gboard Klavye Özellikleri Nelerdir?

Gboard klavye özellikleri ile oldukça dikkat çeken sanal klavye uygulamalarından biridir. Dilerseniz, Google şirketi tarafından geliştirilen ve kullanıma sunulan popüler klavye uygulamasının özelliklerini gelin yakından birlikte inceleyelim.

  • Gboard uygulamasında Türkçe dil desteği bulunmaktadır. Ayrıca popüler klavye uygulaması 100’ den fazla dili de desteklemektedir.
  • Uygulama içerisinde kaydırarak yazma özelliği bulunmaktadır.
  • Kullanıcılar sesli komut özelliği sayesinde konuşarak metin yazdırabilir.
  • Popüler klavye uygulamasında onlarca farklı emoloji ve GİF de bulunmaktadır.
  • Tüm bu özelliklere ek olarak mobil klavye uygulamasında otomatik çeviri özelliği de yer almaktadır.

Gboard İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Gboard klavye uygulaması bilindiği üzere Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda standart klavye uygulaması olarak kullanıcıların karşısına gelmektedir. Fakat, bazı kullanıcılar çeşitli sebeplerden ötürü bu uygulamayı silebilmekte ve daha sonra yüklemek isteyebilmektedir. Sizlerde sanal klavye uygulamasını indirmek ve hemen kullanmaya başlayabilmek için aşağıda bulunan bağlantı seçeneklerini deneyebilirsiniz.