Galaxy J7 Ön Kamera Yeşil Renk Sorunu

Galaxy J7 Ön Kamera Yeşil Renk Sorunu

Teknolojinin gelişim gösterdiği ve artık her alanda kullanıldığı bu dönemlerde, cep telefonları da önem kazanmakta ve ilerleme kat etmektedir. Cep telefonlarının çeşitli özellikleri kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Cep telefonlarının boyutları son dönemlerde iyice küçülmüştür. Tek tık ile binlerce işlem gerçekleştirilmektedir. Kullanıcıların en çok kullandığı özellik, telefonların fotoğraf çekme özelliğidir. Fotoğraf çekmek, kullanıcıların özel anları ölümsüz kılmak için kullandığı bir harekettir. Bu işlem, fotoğraf makineleriyle yapılırdı. Fakat telefonların ilerleme kat etmesi ve artık kamera özelliği bulunması dolayısıyla, bu işlemler telefon vasıtası ile gerçekleştirilmektedir. Dünyada en çok kullanılan modelleri arasında bulunan Samsung Galaxy J7, fotoğrafları net ve kaliteli çekmesinden ötürü kullanıcılarından onay almıştır. Telefonların fotoğraf özelliği her ne kadar hayata kolaylık katsa da bazı sorunları bulunmaktadır. Şu sıralar selfie tekniği çok önem kazandığı için ön kameralar oldukça rağbet görmektedir. Samsung J7 marka telefonların sık karşılaşılan bir sorunu da galaxy j7 ön kamera yeşil renk sorunu  olmaktadır

Yeşil renk sorununun nedenleri

Öncelikle telefonların gelişmesi, birçok zararlı yazılım üretimi ve haksız kazanç sağlayan insanların türemesine neden olmuştur. Telefonlara çeşitli uygulamalar ile virüs bulaştırırlar. Bu virüslerden ötürü telefon yavaşlar hatta çoğu zaman bozulur. Virüslerden dolayı telefonların kameraları da bozulma göstermektedir. Başka bir neden ise kameraların içine temas eden sıvı veya donanımsal bozulmadır. Bir zararlı madde, telefonun kamerasına temas ederse, yeşil renk sorunu oluşmaktadır.

Yeşil renk sorunu çözümü

Yeşil renk sorunun çözümü için iki yol vardır. Bu yollardan ilk olanı telefonu fabrika ayarlarına göndermektir. Bu işlem için ayarlar sekmesine girilmelidir. Devamında yedekle ve sıfırla bölümü seçilmelidir. Burada fabrika ayarlarına sıfırla bölümüne basılmalıdır. Ardından onay sorusu gelecektir ve onayladığınız takdirde telefon 10 dakika gibi bir sürede açılacaktır. Başka bir çözüm ise kağıt bir mendille veya toz tutmayacak bir bez ile telefonun içi açılarak kameranın silinmesidir. Tüm bu işlemler sonuç vermez ise telefon servise gönderilmelidir.