Fortnite %100 CPU Kullanımı Sorunu 2022

Fortnite %100 CPU Kullanımı Sorunu 2022

Bir çok online oyunlarda karşılaştığımız Aşırı CPU Kullanımı Sorunu ne yazık ki Fortnite oyununda’da karşımıza çıkabilmekte. Fortnite giriş yaptıktan sonra genellikle araçtan atlarken bir kaç dakika etrafınızda hiçbirşey gözükmeye biliyor. Fortnite Araçlar ve binalar gözükmüyor, Kasmalar olabiliyor hatta istediğiniz silahı rahat şekilde seçemiyorsunuz. Peki Fortnite yüksek CPU Kullanımı Sorunu için ne yapmamız gerekir.
Fortnite oyunu Grafik bakımından en düşük 2 GB Ekran kartı istemektedir. Bazı oyun oynamak için bilgisayar toplatan dostlarımız bir kaç hata yapmaktadırlar, bunlarda Ekran kartı ile işlemcinin bir biri ile yetersiz kalması yani uyuşmaması. Halk dilinde dar boğaz yapması, oyuna girdiğinizde CPU kullanımını olumsuz etkiler ve CPU kullanımı neredeyse %100 seviyelerine çıkar. Bu sorunda yukarıda bahsettiğimiz olumsuzluklara sebebiyet verir hatta fps drop yemeniz, yani yüksek fps değerlerinden ani düşüşler yaşamanıza kadar sizi olumsuz etkiler. Buda oyunu çekilmez ve oynanamaz hale getirir. Fortnite Fps Drop Sorunu için ne yapmalıyız? Bu sorunlar birbiri ile bağlantılıdır bu yüzden Aşırı CPU Artışı sorunlarını azalmamız gerekmektedir.

Fortnite CPU Yükselme Sorunu Nasıl Çözülür?

Fortnite oynamak istiyorsanız ve aşırı CPU yüksek seviyelere çıkıyor hatta PC aşırı derecede ısınıyorsa bir sorunun olduğunun farkında olmalısınız ve illa bu oyunu oynamalıyım inadından vazgeçmelisiniz çünkü bilgisayarınızın özellikleri yetersiz kalıyor. Ayrıca, yüksek ihtimalle Bilgisayarınız darboğaz yapıyordur ve işlemci ve ekran kartınız birbirine yetmeyebiliyor. Günümüzde genç arkadaşlarımızın yaptığı bir hata var buda eski donanımlı bilgisayara günümüzün Ekran Kartlarını takma çabası. Eski nesil bir işlemciye sahipsiniz ve yüksek seviyede bir ekran kartı takıyorsanız, Darboğaz yapması kaçınılmazdır. Buda siz bilgisayarınızın iyi hale geldiğini sansanız’da Fortnite gibi FPS oyunlarında CPU yükselmesine neden olur ve yukarıda bahsettiğimiz tüm olumsuzlukların başınıza gelmesine neden olur. Sisteminiz darboğaz yapıyorsa;

  • İşlemciyi Ekran kartınıza uygun seçmelisiniz.
  • Bilgisayar parçalarından anlayan bilgili kişilerden yardım alarak CPU yükselmesinin önüne geçebilecek bir sistem oluşturabilirsiniz.
  • Ekran kartınız işlemciye göre kat kat fazla ise biraz daha düşük seviye ekran kartı alabilirsiniz.
  • RAM düşük ise RAM sayınızı yükseltmeyi deneyebilirsiniz.