Facebook Reklam Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Facebook Reklam Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Facebook Reklam Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?; İnternet üzerinde satış yapan, PR çalışması yapan kişilerin Facebook reklam kredisi hakkında bilgisi olması gerekir. Bu yazımızda Facebook kredilsi nedir, nasıl alınır sorularını cevaplayacağız.
Facebook reklam kredisi ile beraber Instagram ve Facebook üzerinde hizmetleriniz için çalışma yapabilirsiniz. Site üzerinde önerilme ve benzeri reaksiyonları bu sayede alabilirsiniz. Bu kredinin detaylı olarak ne işe yaradığını gelin hep beraber öğrenelim.

Facebook Reklam Kredisi Nedir?

Instagram ve Facebook üzerinden reklam yapmak istediğinizde reklam kredisi kullanmanız gerekir. Bu kredi hesabınızda biriken reklam ücretlerinin karşılanmasında kullanılır. Yayınlanan tüm reklamlar bu hesap üzerinden tahsil edilir. Reklamlarınız Facebook reklam kredisi süresi dolana veya bitene dek kullanılır. Eğer reklam yayınlama talebinizde kampanyanızın karşılığı bu hesaptan alınırken bitmesi halinde tekrardan alınması gerekir. Fakat özellik sizin için aktif durumda da olmayabilir.
Dikkat edilmesi gereken bir durum da geçmiş reklam ödemeleridir. Yüklediğiniz reklam kredisi, yüklendiği tarihten önceki ödemeler için kullanılamaz. Bu ödemeler hesabınıza tanımlı ana ödeme yöntemi üzerinden karşılanır. Günlük reklam harcaması belirlenen günlük bütçeyi geçmez. Hesap harcama sınırı veya kampanya harcama sınırınızı belirleme işleminizi harcamanıza göre yapmalısınız. Aksi takdirde kullanım tipiniz sekteye uğrayabilir.
DOGE COIN NEDİR, NASIL ALINIR, PİYASA DEĞERİ NEDİR?

Facebook Reklam Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Reklam kredisinin iki farklı satın alma tipi bulunur. Bunlardan ilki dönemsel olarak ürün içi kampanya veya facebookmail.com üzerine, bir diğeri ise Facebook ile ortak olan şirketler üzerinden alınmasıdır. Direkt olarak Facebook reklam kredisi satın almak mümkün değildir.
Reklam kredisinin kullanım süresi 1 aydır. Bu süre içerisinde reklam oluşturabilirsiniz. Sürenin aşılması durumunda sunulan içerikten faydalanamazsınız. Satın aldığınız kredi hakkında detaylı bilgiyi de Ödeme Ayarları üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Facebook Reklam Kredisi Detaylar

Yukarıda Facebook reklam kredisi nedir, nasıl alınır gibi konulara değindik. Yukarıdaki bilgiler ışığında kredi alabilirsiniz. Daha fazla detayı Facebook üzerinden öğrenebilirsiniz. Site üzerinden ne kadar kredi kaldığını, orjinal değeri ve süreyi öğrenmek mümkün.
Eğer bir reklam alacaksanız ilk olarak bakiyenizden çekileceğini bilmelisiniz. Eğer alacağınız hizmet kredi miktarınız tarafından karşılanıyor ise ana ödeme yöntemlerine başvurulmaz. Facebook reklam kredisinin süreli olması dışında dezavantajı olduğunu söylemek zor.