Facebook Profilde Bir Paylaşım Nasıl Sabitlenir?

Facebook Profilde Bir Paylaşım Nasıl Sabitlenir?
Facebook profilde bir paylaşımınızın en üstte sürekli görünmesini istiyorsanız, paylaşımınızı sabitlemeniz gerekir. Profilinizi ziyaret eden ziyaretçiler ilk olarak sabitlediğiniz paylaşımı görecektir. Twitter’da kullanılan bu özellik Facebook’ta da kullanılabilmektedir. Bu yazımızda Facebook Profilde Bir Paylaşım Nasıl Sabitlenir? konusunu ele alacağız.
Facebook profilinde sadecebir paylaşım sabit olarak görüntülenir. Bu nedenle bir paylaşımı sabitledikten sonra başka bir paylaşımı sabitlediğinizde bir önceki sabitlenen paylaşım devredışı kalacaktır. Her zaman en son sabitlediğiniz paylaşım sabitlenir.

Facebook Profilde Bir Paylaşım Nasıl Sabitlenir?

Bir gönderiyi Facebook profil sayfasına sabitlemek için Windows, Mac, Linux, iPhone, iPad ve Android dahil olmak üzere tüm cihazlarınızı kullanabilirsiniz. Bu yazımızda Web tarayıcı üzerinden Facebook prifilinde bir paylaşımın nasıl sabitleneceğini göstereceğiz.

  • Bilgisayarda bir web tarayıcısı ile Facebook sitesine giriş yapın.
  • Ardından, sitenin sağ üst köşesinde profil simgenizi tıklayın.
  • Açılan profil sayfanızda sabitlemek istediğiniz gönderiyi bulun.
  • Paylaştığınız gönderinin sağ üst köşesindeki üç noktayı tıklayın.
  • Üç nokta menüsünden “Gönderiyi başa tuttur”u seçin.
  • Sabitlediğiniz paylaşımınız  Facebook profil sayfanızın en üstüne sabitlenir.

Facebook’ta Sabitlenmiş bir gönderiyi kaldırmak

Sabitlenmiş bir gönderiyi kaldırmak için, ardından sabitlenen gönderinin sağ üst köşesinden üç noktayı seçin ve ardından menüden “Gönderiyi Kaldır”a tıklamanız yeterlidir.
Facebook, gönderiyi profil sayfanızın üst kısmından kaldıracaktır. Yine de profilinizdeki orijinal konumunda görünmeye devam edecek. Gönderiyi tamamen paylaşımlardan kaldırmak için Facebook gönderisini silmeniz gerekir.

Facebook Sayfasısında Gönderiyi Sabitleme

  • Facebook sayfasında bir gönderiyi sabitlemek için sayfanıza giriş yapın.
  • Facebook’ta bir sayfada paylaşılan bir gönderiyi sabitlemek için üç noktayı tıklayın.
  • Üç nokta menüsünden normal profil sayfasından farklı olarak “Sayfanın Başına Tuttur” ifadesini seçin.
  • Facebook, seçtiğiniz gönderiyi sayfanın en üstüne ekleyecektir.

Gönderiyi sayfanın sabitlenmiş üst kısmından kaldırmak için gönderinin sağ üst köşesinden üç noktayı tıklayın. Facebook’ta bir sayfa gönderisi için üç noktalı menüden “Sayfanın Başından Kaldır”ı seçin.
Facebook’ta bir payşalışımı başta sabitlemek sizi ziyaret edenlerin öncelikle görmesini istediğiniz paylaşım için kullanışlı bir araçtır. Paylaşım sabitlemeyi istediğiniz zaman değiştirebilir isterseniz tamamen kaldırabilirsiniz. Dönemsel olarak aktivite  veya ruh hali paylaşımlarını sabitlemek için çok fazla tercih edilen Facebook özelliğidir.