Facebook Grupları Yeni Bir Tasarıma Geçiyor

Facebook Grupları Yeni Bir Tasarıma Geçiyor
Geçmişten günümüze birçok farklı amaçla açılan Facebook Grupları mevcut. İşte bu grupların görünümünü artık değişiyor.
Facebook, her ne kadar geçmişteki kadar popüler olmasa da günümüzde hala oldukça fazla kitleye sahip. Genç ve yaşlı fark etmeksizin günümüzde birçok kişi Facebook’u tercih edebiliyor. Facebook’un tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden birisi şüphesiz gruplar.
Facebook’ta oluşturulan gruplar sayesinde birçok kişi bir araya gelerek paylaşımlar yapabiliyor. Bu gruplar genelde benzer fikirde olan kişilerin bir araya gelmesi için oldukça ideal. İşte bahsettiğimiz gruplar, artık yeni bir tasarımla kullanıcıların karşısına çıkacaklar. Yeni tasarımın oldukça basit ve şık göründüğünü söylememiz pek yanlış olmaz gibi gözüküyor.

Facebook, Gruplar için Yeni Bir Tasarım Yayınlayacak

Facebook Grupları tasarımı kısa bir süre sonra değişecek gibi gözüküyor. Yeni tasarımın genel olarak Discord’u andırdığını söyleyebiliriz. Grupların sol tarafında bir menü bulunacak. Bu menünün oldukça anlaşılabilir bir şekilde tasarlandığını söyleyebiliriz. Ayrıca grup yöneticilerinin oluşturabileceği sesli sohbet odalarının tasarımı da oldukça basit bir şekilde karşımıza çıkıyor.
Discord’u andıran bu sesli sohbet tasarımı, oldukça kullanışlı olacak gibi gözüküyor. Uzun lafın kısası, Discord’tan esinlenildiğini açıkça söyleyebileceğimiz yeni gruplar tasarımının oldukça basit ve şık göründüğünü belirtelim. Gruplar, bu yeni görünümle birlikte gerçek zamanlı ses ve sohbet kanalları gibi özelliklere de kavuşacak.

Facebook Yeni Gruplar Tasarımı Ne Zaman Yayınlanacak?

Facebook’un yeni gruplar tasarımı şu anda test aşamasında. Bu tasarım güncel olarak sadece bazı belirli kişilere sunularak test ediliyor. Ancak Facebook tarafından yapılan açıklamalara göre yeni Facebook grupları tasarım kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcılarla buluşacak gibi gözüküyor.

En Aktif Facebook Grupları Bile Artık Çok Fazla Tercih Edilmiyor

Facebook’ta ki gruplar birçoğumuzun hayatında önemli bir konuma sahip. Özellikle seneler önce, birçok kişi Facebook gruplarını çok fazla kullanıyordu. Günümüzde hala oldukça fazla Facebook kullanıcısı mevcut.
Bu kullanıcıların çoğunun Facebook’u gruplar sebebiyle kullanmaya devam ettiklerini söylememiz pek yanlış olmaz. Ancak Instagram gibi sosyal medya platformlarının çıkışıyla birlikte Facebook’un kullanımı oldukça azaldı. Yani Facebook kullanımının geçmişe kıyasla çok fazla azaldığını söyleyebiliriz. Günümüzde en aktif olan gruplar bile geçmişle kıyaslandığında oldukça etkisiz gözükebiliyorlar.
Bu yüzden Facebook için yeni tasarımın oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Yeni Facebook Grupları tasarımının Facebook için olumlu veya olumsuz olarak nasıl bir etki edeceği büyük bir merak konusu.