Eximbank Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Eximbank Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Türk Eximbank ya da diğer adı ile Türkiye İhracat Kredi Bankası, 1987 yılında ihracatın geliştirilmesi amacı ile kurulmuş olan bir kurumdur. Türk Eximbank’ın temel amacı; ihracatın geliştirilmesi, ihraç edilen mal ve hizmetlerin çeşitlendirilmesi, ihraç mallarına yeni pazarlar kazandırılması, ihracatçıların uluslararası ticarette paylarının artırılması ve girişimlerinde gerekli desteğin sağlanması, ihracatçılar ile yurt dışında faaliyet gösteren müteahhitler ve yatırımcılara uluslararası piyasalarda rekabet gücü ve güvence kazandırılması, yurt dışında yapılacak yatırımlar ile ihracat maksadına yönelik yatırım malları üretim ve satışının desteklenerek teşvik edilmesidir. Türk Eximbank’ın genel müdürlüğü İstanbul’da bulunmaktadır. Ayrıca Ankara’da bölge müdürlüğü ve İzmir’de şubesi; Konya, Denizli, Kayseri, Gaziantep, Bursa, Adana ve Trabzon gibi illerimizde de irtibat büroları bulunmaktadır. Peki Türk Eximbank saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, kaça kadar açık? Türk Eximbank çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri haberimiz devamında yer almaktadır.

Türk Eximbank Çalışma Saatleri 2018

Türk Eximbank şubeleri her sabah saat 09:00’da açılmakta ve akşam saat 17:00’de kapanmaktadır. Eximbank şubeleri ayrıca saat 12:30 ile 13:30 arasında da öğle tatili sebebi ile kapalıdır. Eximbank çalışma saatleri hakkında sık sorulan sorular ve yanıtları aşağıda yer almaktadır.
Eximbank Saat Kaçta Açılıyor : Eximbank şubeleri hafta içi sabah saat 09:00’da açılmaktadır.
Eximbank Saat Kaçta Kapanıyor : Eximbank şubeleri hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) saat 17:00’de kapanmaktadır.
Eximbank Öğle Arası Tatili Ne Zaman : Eximbank şubeleri 12:30 ile 13:30 saatleri arasında öğle tatili sebebi ile çalışmamaktadır.
Eximbank Hafta Sonu Açık Mı : Eximbank şubeleri Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu çalışmazlar.
Eximbank Bayramda Açık Mı, Kapalı Mı : Eximbank şubeleri Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos, 29 Ekim ve 15 Temmuz gibi çeşitli resmi tatil günlerinde çalışmamaktadır.
Eximbank Genel Müdürlüğü Çalışma Saatleri : Eximbank’ın İstanbul ilimizde bulunan Genel Müdürlüğü sabah 09:00 ile akşam 17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Bu yazımızda Eximbank çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebileceğiniz gibi “216 666 55 00” çağrı merkezi telefon numarası üzerinden de dile getirebilirsiniz.