En İyi Zeytin Markası

En İyi Zeytin Markası

Kahvaltıların ve sofraların vazgeçilmez ürünlerinden olan zeytin tüketim fazlalığı ile birlikte birçok farklı markaya sahiptir. İnsanların aklında oluşan en iyi zeytin markası hangisi sorusunun cevabı ise incelemiş olduğumuz listede yer almaktadır. Her kahvaltıda gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz en iyi zeytin markası listesi…

1) Marmarabirlik

Zeytin birçok insanın kahvaltı sofralarında yer alan vazgeçilmez bir üründür. Alanında en iyi zeytin markası unvanını taşıyan Marmarabirlik birçok sofrada kendisine yer bulmaktadır. Marmarabirlik zeytinleri harmanlamasıyla ve oldukça sağlıklı olmasıyla bilinmektedir. 28 Haziran 1954 yılında bölgede yer alan zeytin yetiştiricilerinin yardımlaşması ve dayanışmasıyla kurulmuş bir işletmedir. Başarılı firma alanında zirveyi temsil etmesi sebebiyle herkes tarafından sevilmektedir. Gemlik zeytini denildiğinde akıllara ilk gelen zeytin markasıdır.

2) Ekol Zeytin

Zeytinler genel olarak ağaçta karardıktan sonra özenle narince kış aylarında toplanmaktadır. Kaliteli ürünleri ve başarılı pazarlama stratejileri ile birlikte en iyi zeytin markası listesi arasına adını yazdıran Ekol Zeytin de bu alanda adından sıklıkla söz ettirmektedir. Bursa’nın Orhangazi ilçesinde bulunan fabrika kaliteli ürünleri ile sofralarda kendisine yer bulmakla birlikte yöre halkı için de büyük bir gelir kaynağını temsil etmektedir.

3) Öncü

Öncü markası genel olarak salça, biber ve turşu ürünleri ile birlikte ön plana çıksa da zeytin alanında da oldukça başarılı bir grafik çizmektedir. Öncü zeytin tıpkı diğer markalarda olduğu gibi kaliteli hasat sayesinde bu alanda adından sıklıkla söz ettirmektedir. Türkiye’de ilk ev tipi biber salçasını ortaya koyan marka olan Öncü sonradan dâhil olduğu zeytin pazarında da kaliteli işlere imza atmıştır ve atmaya devam etmektedir. Yılların sağladığı deneyim ile pazarlama alanında da başarılı olan Öncü güvenilir marka ödülünü de kazanan markalar arasına adını yazdırmıştır.

4) Kavlak

Gemlik siyah zeytin alanında oldukça başarılı olan Kavlak markası kaliteli hasatları ve geniş ürün yelpazesiyle birlikte zeytin alanında öncü firmalar arasında yer almaktadır. Fiyat bandı olarak da diğer markalara göre daha avantajlı olduğun söylenebilen Kavlak insanlar tarafından en çok tercih edilen zeytin markası listesi içerisinde bulunmaktadır. Ürünün sahip olduğu teneke kutu da ürünün kalitesinin korunması noktasında önemli bir yere sahiptir.

5) Komili

Uygulamış olduğu reklam politikaları ile birçok insanın zihninde yer etmeyi başarmış olan Komili genel olarak zeytinyağı alanında başarılıdır. Zeytinle ilgili her şeyle ilgilenen Komili en iyi zeytin markası arayanların ilk duraklarından birisidir. Toplamış oldukları zeytinleri direkt olarak işleyerek zeytinyağına geçiren Komili birçok farklı yelpazesiyle birlikte farklı politikalar sergileyerek satışa sunmaktadır. Komili genel olarak yeşil kaplı ambalajlar kullanmaktadır. Oldukça seçkin bir marka olan Komili neredeyse her markette ve bakkalda rahatlıkla bulunabilecek bir üründür.

6) Ege Orman Vakfı

Zeytinin tarihsel gelişimi içerisinde önemli bir noktaya sahip olan Ege Orman Vakfı, Ege Bölgesi’nin en büyük zenginliklerinden birisi olan zeytini en iyi işleyen firmalardandır. Genel olarak ismi fidan bağışları, ağaç dikimi ve her türlü orman işçilikleriyle bilinse de sahip oldukları zeytin işletmeleri ile de isminden sıklıkla söz ettirmektedir. Kaliteli ürünleri ve geniş ürün yelpazesiyle birlikte birçok kişi tarafından sofralara konulan Ege Orman Vakfı zeytinleri harmanlanma şekliyle de oldukça doğaldır.

7) Hatay Sofra

Sofra zenginliği denildiğinde akıllara gelen ilk yerlerden olan Hatay ortaya koyduğu ürünler ile birlikte de adından bahsettirmektedir. Sofra medeniyetleri adı altında çok farklı ve başarılı işlere imza atan Hatay, Hatay Sofra markası ile ortaya koyduğu zeytinlerle de kaliteli bir nitelik taşımaktadır. Sahip olduğu yeşil zeytin çeşitleri ve farklı baharatlarla süslediği siyah zeytinleri ile zeytin severlerin en beğendiği markalar içerisinde kendisine yer bulmuştur. En kaliteli zeytin markası listesinde de rahatlıkla bahsedilebilecek olan Hatay Sofra şık sunumları ve kaliteli ambalajları ile de dikkat çekmektedir. Farklı kalori değerleri ile bezenmiş olan zeytinler kalitesi ile ön plana çıkmaktadır.

8) Gourmeturk

İsim olarak çok fazla tanınmamış olsa da fiyat performans açısından kaliteli bir marka olarak dikkat çekmektedir.  Özellikle birçok firmanın pek üzerinde durmadığı bir çeşit olan eşek zeytini konusunda oldukça başarılıdır. Diğer zeytin çeşitlerine göre eşek zeytini farklı bir fiyata sahiptir ve daha yüksek olduğu söylenebilir. Tuzlu ürünleriyle ile bilinmektedir.

9) Geyiklitepe

Sele zeytin olarak satışa sundukları ürünlerde kaliteli kokusu ve doğallık dokularıyla birlikte çok tercih edilen ürünler içerisindedir. Fiyat olarak da oldukça uygun olarak Geyiklitepe genelde market raflarında pek fazla bulunmaz. İnternet satış siteleri üzerinden daha rahat ve hızlı bir şekilde temini sağlanabilmektedir. Şık tasarımlı kavanozlarıyla birlikte görenlerin sahip olmak istediği Geyiklitepe en iyi zeytin markası içerisinde önemli bir noktayı temsil etmektedir.

10) Fora

Fora markası ortaya koyduğu az tuzlu ürünler ile bilinmektedir. Tuzlu zeytinler kolestrol ve tansiyon oranlarını arttırabildiği için genel olarak bazı insanlar az tuzlu ürünler tercih etmektedir.  Az tuzlu zeytin içerisinde de en meşhur marka Fora markası olarak göze çarpmaktadır. Sahip olduğu klasik teneke görünümü ile de ilgi odağı olmayı başarabilmiştir.