En İyi PDF Düzenleme Programları 2022

En İyi PDF Düzenleme Programları 2022
PDF Düzenleme programları, genellikle son derece kolay bir kullanıma sahiptir. Kullanıcılar, bu programları kullanarak PDF dosyalarını görüntüleyebilir, düzenleyebilir ve yazdırabilir. Tüm bunların yanı sıra bazı programlar ise PDF dosyalarını tek bir tıklama ile Word ve Excel formatlarına da dönüştürebilir.
Ayrıca, piyasada yer alan birçok PDF düzenleme programı, Türkçe dil desteğine de sahiptir. Kullanıcılar, Türkçe dil desteğine sahip olan programlar sayesinde çalışmalarını daha hızlı tamamlayabilmektedir. Peki gelişmiş özelliklere sahip olan en iyi PDF düzenleme programları hangileridir?

Özellikleriyle Dikkat Çeken En İyi PDF Düzenleme Programları

Ücreti ve ücretsiz bir şekilde kullanılabilen PDF düzenleme programları listesini, siz değerli okuyucularımız için özel olarak hazırladık. Sizlerde, hazırladığımız bu listeyi içeriği inceleyebilir ve zengin içeriklere sahip olan PDF programları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. İşte, 2022 yılında kullanabileceğiniz en iyi PDF düzenleme programları

1.      Ashampoo PDF Pro 2 Programı

Ashampoo PDF Pro 2 programı, muhteşem özellikleriyle dikkat çekiyor. Ücretli bir şekilde kullanılabilen bu program kullanıcılarına, PDF düzenleme, sayfa numaralandırma, dosya formatı dönüştürme, PDF dosyası karşılaştırma ve etkileşimli formlar oluşturma gibi oldukça önemli özellikleri sunuyor.
Teknik olarak oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan PDF Pro 2, aynı zamanda Türkçe dil desteğine de sahip. Tüm bunların yanı sıra söz konusu program, 128-bit AES şifreleme tekniğini de içerisinde barındırıyor. Ashampoo şirketinin tasarladığı bu programın resmi satış fiyatı ise 439 TL olarak açıklandı.

2.      Adobe Acrobat Programı

Adobe PDF düzenleme programı Acrobat, son dönemlerin en popüler PDF düzenleme yazılımlarından biridir. Popüler PDF düzenleme programı sayesinde PDF formatı dönüştürme, PDF düzenleme, PDF paylaşma ve PDF imzalama gibi birçok işlem kolaylıkla yapılabilir.
Teknik olarak ücretsiz bir şekilde kullanılabilen bu programın aynı zamanda ücretli bir versiyonu da bulunmaktadır. Adobe Acrobat DC Pro ismi verilen yazılım, standart özelliklerin yanı sıra daha birçok özelliği de içerisinde barındırmaktadır. Zengin özelliklere sahip olan Adobe Acrobat DC Pro yazılımının aylık fiyatı ise 94,06 TL olarak açıklanmıştır.

3.      Infix PDF Editör Programı

En iyi PDF düzenleme programları listesinde Infix PDF Editor yazılımı da bulunuyor. Windows ve MacOS işletim sistemleri için tasarlanan bu program sayesinde belge düzenleme yapabilir, PDF dosya aktarım işlemini gerçekleştirebilir ve format dönüştürme işlemlerini yapabilirsiniz.
Standart özelliklere sahip olan PDF düzenleme programı ücretsiz bir şekilde de kullanılabilmektedir. Fakat, bu programın birde ücretli versiyonu bulunmaktadır. Aylık 9,99 Dolar ödeyen kullanıcılar, herhangi bir filigran ekleme işlemi ile karşılaşmadan programı sınırsız bir şekilde kullanabilr.

4.      En İyi PDF Düzenleme Programları: Foxit PDF Reader Programı

Foxit PDF Reader isimli yazılım Windows, MacOS, Linux, Android ve İOS işletim sistemlerinde sorunsuz olarak çalışmaktadır. Kullanıcılar, standart özelliklere sahip olan bu program sayesinde PDF dosyalarını düzenleyebilmekte, formatlarını değiştirebilmekte, dosyalarına açıklama alanı ekleyebilmekte ve PDF dosyalarına şifre koyabilmektedir.
Temel de ücretsiz bir şekilde kullanılabilen bu programın, aynı zamanda ücretli bir versiyonu da bulunmaktadır. 154 Euro ödeyerek ücretli versiyonu kullanan kullanıcılar, programın tüm özelliklerinden yararlanabilir.

5.      PDF Element Programı

PDF Element, zengin içeriklere sahip olan programlardan biridir. Ücretli ve ücretsiz kullanılabilen bu program sayesinde PDF düzenleme işlemi yapılabilmekte, PDF dosyalarında formlar tasarlanabilmekte, yeni PDF dosyaları oluşturulabilmekte, dosya dönüştürme işlemleri gerçekleştirilebilmekte ve PDF dosyalarına şifre koyulabilmektedir.
Tüm bunların yanı sıra en iyi pdf düzenleme programları listemizde de yer alan bu yazılım, Windows ve MacOS işletim sistemlerinde de kullanılabilmektedir. Söz konusu programın resmi satış fiyatı ise yıllık 129 dolar olarak açıklanmıştır.