Döviz Bürolarının Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Döviz Bürolarının Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Döviz Büroları Saat Kaçta Açılıyor Kapanıyor?

Her türlü döviz alım satım işlemi, döviz büroları vasıtası ile gerçekleştirilmektedir. Para piyasalarında yaşanmakta olan düzenli dalgalanmalar dolayısı ile, çeşitli döviz ve emtiaların anlık değerleri de düzenli olarak değişmektedir. Bu sebepten dolayı döviz alım satım işlemi yapmak isteyen vatandaşlarımız bazen değişiklikler sebebi ile döviz bürolarında yoğunluklara sebep olabilmektedirler. Bunun en çok yaşandığı yerlerden bir tanesi kuşkusuz, adını da sık sık haberlerde duyduğumuz Kapalıçarşı içinde yer alan bürolardır. Peki ülkemizde faaliyet göstermekte olan döviz büroları sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Döviz bürolarının çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında detaylı olarak anlattık.

Döviz Bürolarının Çalışma Saatleri 2018

Döviz büroları sabah Merkez Bankası‘nın açılış saatinde açılmaktadır. Çünkü piyasalar da ülkemizde bu saatte açılır ve döviz alım satım işlemleri bu saatte başlar.  Döviz büroları bu sebepten hafta içi her gün sabah saat 09:00‘da hizmet vermeye başlamaktadır. Ancak kapanış saati farklılık gösterebilir. Genel olarak döviz büroları akşam saat 18:00 veya 19:00 civarında kapanmaktadır.
Döviz Büroları Sabah Saat Kaçta Açılıyor : Bürolar sabah saat 09:00’da hizmet vermeye başlamaktadır.
Döviz Büroları Akşam Saat Kaçta Kapanıyor : Döviz büroları akşam saat 18:00 ile 19:00 saatleri arasında kapanmaktadır.
Döviz Büroları Hafta Sonu Açık Mı / Çalışıyor Mu : Döviz büroları genel itibariyle hafta sonu sadece Cumartesi günü çalışmaktadır. Pazar günü döviz bürolarının çoğu kapalıdır. Ancak bazı işlek yerlerde Pazar günleri de açık olduğu görülse de bu çok nadirdir.
Döviz Büroları Bayramda Açık Mı : Döviz Büroları, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda bayramın ilk 2 günü genel olarak kapalıdır. Arefe günlerinde ise açık durumdadırlar.
Döviz Büroları Resmi Tatillerde Açık Mı : 1 Ocak, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 1 Mayıs, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde döviz büroları açıktır.
24 Saat Açık Olan Döviz Büroları : Havalimanlarında bulunan döviz büroları genel olarak 24 saat süre zarfında açık tutulmaktadır. Ancak buradaki bürolardan döviz alım satım işlemleri gerçekleştirirseniz, ek bir komisyon talep edilebilir.
Döviz Bürosu Öğle Tatili : Döviz bürolarında öğle tatili bulunmamaktadır. Bürolar açılış kapanış saatleri içerisinde düzenli olarak hizmet vermektedirler.
Bu yazımızda döviz bürolarının çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.