Dijital Çağın Vazgeçilmez Parçası Serverlar

Dijital Çağın Vazgeçilmez Parçası Serverlar
Gelişen teknoloji ile birlikte bir çok farklı işlevin dijitalleşmesi beraberinde verilerin saklanması konusunun önem kazanmasına yol açtı. Server, web sitesi ve e-posta araçlarının kullanılmasında vazgeçilmez bir hizmet olmasının yanı sıra dijital verilerin güvenli saklanması konusunda da kullanılır. Kullanılan hizmete uygun olarak farklı sunucu türleri bulunur. Online oyun sunucuları (game server), web sunucuları (web server) ve sohbet sunucuları (chat server) bunlardan yalnızca bir kaçıdır. Alacağınız sunucu hizmetinde gecikme süreleri en önemli kriterdir. Gecikme süreleri web sitelerinize yapılan ziyaret sayılarını olumsuz yönde etkilerken, oyun oynama zevkinizi de yarıda bırakabilir. Server Kurma Bilişim Hizmetleri 12 yıllık tecrübesi ile güvenli, kesintisiz ve hızlı server desteğini müşterilerine sunuyor. 
Server seçiminde kullanılacak hizmetin türü önemlidir. Temel olarak aynı işlevi sunan sunucular yazılım ve donanım olarak farklı türlerde olabilir. Hızlı ve sorunsuz hizmet almak için server seçiminizde ihtiyaçlarınız göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin oyun oynamak için kullanacağınız serverlarda yüksek performans önemli bir kriterdir. Bu yüzden oyun için standart server seçeneklerinden daha güçlü teknik donanımlara sahip server seçenekleri bulunur.

VPS Server Farklı Kullanım Seçenekleri Sunuyor

VPS Server (Virtual Private Server) tek bir sunucunun sanal olarak bölünerek kullanılması sonucu birden fazla sunucu olarak kullanmaya olanak sağlar. Ayrılan bu sunucular arasında veri alışverişi yapılması mümkün değildir. Ayrılan her bir server alanına itiyaca göre depolama alanı, bellek ve bant genişliği sağlanır. Güvenli bir sunucu olan VPS Server özelleştirme seçeneği sayesinde sitenizi güçlendirecek değişiklikler yapmanıza olanak sağlar. VPS Server ile istediğiniz güvenlik protokollerini devreye sokarak daha güvenli hale getirebilirsiniz. 
VPS Server sanal olarak bölünmüş sunucular olduğundan kaynak serverda yaşanan sorunlardan kolaylıkla etkilenebilir. Gereken teknik bilgiye sahip olduğunuzda özelliklerini tam anlamıyla kullanabilirsiniz. VPS Server bir çok farklı alanda kullanım olanağı sağlar. Web siteniz için kullanabileceğiniz gibi belirli kişi sayısı ile oyunlar da oynayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla oyun oynamak için VPS Server kullanabilirsiniz. Yalnızca oyun oynamaya karar vermeden önce donanım gereksinimlerinizi öğrenmelisiniz.

Güvenli ve Hızlı Oyunun Adresi Fivem Serverlar

Game Server sayesinde farklı lokasyonda bulunan oyuncular eş zamanlı olarak oyun oynayabilir. Fivem Server GTA 5 oynamak için oluşturulan birden fazla serverı bir araya toplayan ve aynı anda oynanmasını sağlayan uygulamadır. Fivem uygulamasını kullanarak farklı sunuculara girerek istediğiniz gibi oyun oynayabilirsiniz. Bu uygulama ücretsiz bir uygulamadır. Yalnızca uygulamayı kullanabilmeniz için GTA 5, Rockstar Games ve Steam gibi oyunlara sahip olmanız gerekir. 
Fivem Server ile kendinize ait bir server kiralayabilir ve kiraladığınız server ayarlarını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Server kurma işinde deneyim sahibi olan Server Kurma Bilişim Hizmetleri desteği ile kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız server topluluk serverları ile bir arada görünür ve isteyen herkes sunucunuza bağlanarak oyun oynayabilir.