(Çözüm) Spotify İnternet Bağlantısı Yok Hatası 2022

(Çözüm) Spotify İnternet Bağlantısı Yok Hatası 2022

Spotify internet bağlantısı yok hatasından mı mustaripsiniz? Bu Spotify’da en sık karşılaşılan hatalardan birisidir. Merak etme, seni bu durumdan kurtaracağım.

Spotify Çevrimdışı Sorunu Neden Olur?

Eğer Spotify çevrimdışı hatasıyla karşılaşıyorsanız, bunun birden fazla nedeni olabilir. Ancak mobil cihazlarda bu hatayı almanızın en büyük nedenleri veri kullanımının kısıtlanması, internetin olmaması ve güç tasarrufunun aktif olmasıdır. PC’de ise genellikle internet bağlantısındaki problemler ve güvenlik duvarı ya da antivirüsün Spotify’ı tehdit olarak görmesidir. 
Aşağıda sizlere bu sorunlardan kurtulmanın en basit yollarından bahsedeceğim.

Spotify İnternet Bağlantısı Yok Hatasının Çözümü

Spotify, dünyada müzik dinlemek için en çok kullanılan uygulamalardan birisidir. Ancak bazen hiç beklemediğiniz zamanlarda hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bunlar internet bağlantısı yok, Spotify çevrimdışı veya internet bağlantısı bulunamadı gibi hatalar olabilir. Bunlar uygulamada en sık görülen hatalardır. 
Sorunu çözmenin birden fazla yolu vardır. Bunu mobil cihazınız için veya PC’niz için ayrı ayrı denemeniz gerekiyor. Ancak öncelikle internet bağlantınızın olup olmadığını kontrol edin. Eğer internete erişimde sorun yaşıyorsanız öncelikle bunu düzeltmeyi deneyin. Eğer internet bağlantınızda problem yoksa aşağıdaki yöntemleri sırasıyla deneyerek hatanın çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Spotifiy’dan Çıkış Yapıp Tekrar Giriş Yapın

Öncelikle en basit yöntemlerden başlayalım. Uygulamadan çıkış yaparak tekrar girmek veya uygulamayı yeniden başlatmak bu tarz sorunları çözebiliyor. Bu uygulamayla alakalı bir hata. Ancak bunu yaparak sorununu çözen birçok insan var. O yüzden öncelikle bunu deneyeceğiz.

 • Spotify uygulamasını açın.
 • Sağ üstteki hesap adınızın olduğu bölümdeki ok simgesine tıklayın.
 • Oturumu kapat seçeneğine tıklayın.
 • Hesap bilgilerinizi kullanarak tekrardan giriş yapın.
 • Hata devam ediyorsa bir sonraki yönteme geçin.

Spotify Önbelleğini Temizleyin

Spotify uygulaması üzerinden çevrimdışı önbelleğini temizlemek Spotify internet bağlantısı yok hatasını çözebilir. Bunu yapmak için;

 • Hesap adınıza tıklayın ve Ayarlar‘a gidin.
 • Aşağıya doğru inerek Offline storage location seçeneğini bulun.
 • Aşağıda yazan dosya yoluna bakın ve bu klasörü açın.
 • Storage klasörü içerisindeki her şeyi silin.
 • Hatanın çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Mobil:

 • Android mobil cihazlarda önbelleği silmek için telefon ayarlarına girin.
 • Uygulamalar bölümüne girin.
 • Uygulamaları yönet seçeneğine girin.
 • Listeden Spotify’ı bulun ve üzerine dokunun.
 • Verileri sil seçeneğine dokunun.
 • Tüm verileri sil seçeneğini seçin.

Çevrimdışı Modunu Devre Dışı Bırakın

Çevrimdışı modu yalnızca premium kullanıcıların kullanabildiği bir özelliktir. Parçaları indirmek ve internet olmadığı zamanlarda da dinlemek için kullanılır. Ancak bu özellik bazen Spotify internet bağlantısı yok hatasına neden olabiliyor. Eğer premium kullanıyorsanız bu özelliği devre dışı bırakmalısınız.

 • Spotify uygulamasının Ayarlar bölümüne girin.
 • Aşağıya doğru inin ve Çevrimdışı modunu arayın ve devre dışı bırakın.
 • Hatayı kontrol edin.

Farklı İnternet Bağlantısı Kullanın

Spotify bağlanmak için çevrimiçi ol uyarısıyla karşılaşıyorsanız, bu uygulamadan değil de sizden kaynaklanıyor olabilir. Bu tarz durumlarda sorun genellikle internet bağlantısıyla alakalı olabiliyor. Size önerebileceğim şey internet bağlantınızı değiştirmek olacak. Yani mobil veri kullanıyorsanız WiFi, eğer WiFi kullanıyorsanız da mobil veriye geçiş yapın. Bu şekilde uygulamayı sorunsuzca açabilirsiniz.

Güvenlik Duvarını Kapatın

Windows Güvenlik Duvarı, bazı zamanlarda Spotify gibi güvenli uygulamaları tehdit olarak görüp engelleyebiliyor. Bu da internet bağlantınızı kısıtlayarak hata almanıza neden olacaktır. O yüzden güvenlik duvarını devre dışı bırakarak test edebilirsiniz.

Virüs Programınızı Kapatın

Aynı Windows Güvenlik Duvarı gibi bazı virüs programları da güvenli programları virüs olarak görebiliyor. Bunun için test amaçlı virüs programınızı devre dışı bırakmanızı öneririm. Eğer bu şekilde Spotify internet bağlantısı yok hatası düzelirse, Spotify programını virüs programınıza istisna olarak ekleyebilirsiniz. 

DNS Adresinizi Değiştirin

Bazı zamanlarda kullandığınız DNS sunucu adresleri de Spotify çevrimdışı sorununa neden olabiliyor. Eğer bir DNS sunucusu kullanıyorsanız, kullandığınız sunucuyu değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Sorun çözülmezse otomatik DNS seçeneğini de test edebilirsiniz.
Eğer hiçbir DNS kullanmıyorsanız, bir DNS sunucusu kullanmayı deneyebilirsiniz. Bunun için genellikle 8.8.8.8, 8.8.4.4 adresleriyle Google DNS sunucusu kullanılmaktadır. Eğer DNS adreslerini nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, daha önceki makalelerimde bunu anlatmıştım. Buraya tıklayarak ilgili bölüme gidebilirsiniz.

Spotify Uygulamasını Silip Yeniden Kurun

Eğer yukarıdaki yöntemlerin hiçbiri internet bağlantısı yok hatasını çözmüyorsa, uygulamayı tamamen silerek yeniden kurmayı deneyebilirsiniz. Belki uygulamanın verilerinde veya dosyalarında yaşanan bir bozulma yüzünden bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Buraya tıklayarak Spotify’ın en güncel sürümünü bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak da Android cihazınız için indirebilirsiniz.
Spotify internet bağlantısı yok hatası için önerebileceğim basit yöntemler bu kadar. Eğer takıldığınız bir bölüm olursa yorumlardan bana ulaşabilirsiniz. Sorunu çözdüğünüz başka bir yöntem varsa bunu benimle paylaşabilirsiniz. 
Ayrıca Spotify Hata Kodu 4 konusunu da incelemenizi tavsiye ederim.