(Çözüm) LoL Yeniden Bağlan Hatası 2022

(Çözüm) LoL Yeniden Bağlan Hatası 2022

LoL Yeniden Bağlan hatası ile karşı karşıya kalıyorsanız, çözüm için doğru yere geldiniz. Aşağıda sizlere sunacağım çözüm yöntemleri sayesinde, League of Legends oyununu başlattığınızda yeniden bağlan döngüsünü sorunsuz bir şekilde gidereceksiniz.

LoL Yeniden Bağlan Hatası Çözümü

LoL yeniden bağlan hatası almanızın birkaç nedeni olabilir. Bundan emin olmadığımız için bağlantı sorunu yaşayıp giderebileceğiniz tüm yöntemleri tek tek denemenizde fayda var. Belki ilk yöntemden bile sorunu çözebilirsiniz. Belki de son yöntem ile sorununuz çözülür. Sırasıyla yöntemleri uygulayıp oyuna girmeyi deneyin.

Oyunu Onarın

LoL bağlantı sorunu için denemeniz gereken ilk yöntem, oyunu onarmak olacaktır. Oyun dosyalarından bozukluk meydana geldiyse, oyun dosyalarını doğrulamak çözüm olabilir. LoL istemcisi, bozuk dosya bulursa otomatik olarak onararak yenisiyle değiştirecektir. 

 • League of Legends başlatıcısını açın.
 • Sağ üst köşedeki çark simgesine tıklayın.
 • Genel sekmesinin yanındaki Tam Onarımı Başlat butonuna tıklayın.
 • Karşınıza çıkan uyarı ekranında Evet butonuna tıklayın.
 • İstemci otomatik olarak dosyalarınızı tarayacak. Bu işlem biraz uzun sürebilir bitmesini bekleyin.

İnternet Hızınızı Kontrol Edin

Çoğu kullanıcının, internet hızı yüzünden yeniden bağlan hatasıyla karşılaştığını gördüm. Eğer internetinizi ortak kullanıyorsanız, internet hızınız çok yavaşlamış olabilir. Veya ping sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bu tarz durumlarda oyuna girmeye çalıştığınız bu hatayla karşılaşabiliyorsunuz. 
 • Buraya tıklayarak siteye gidin ve Go tuşuna basarak internet hız testi yapın.
 • Ping 100 üzerinde çıkıyorsa ve internet hızınız yavaş görünüyorsa modeme reset atmayı deneyebilirsiniz.

Uyumluluk Modunu Kullanın

LoL yeniden bağlan hatasıyla karşılaşmaya devam ediyorsanız, oyunu uyumluluk modu ile çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Windows sisteminizi güncellediğinizde veya sürüm değiştirdiğinizde bazı uyumluluk sorunları meydana gelebiliyor. 

 • LoL oyununun kurulu olduğu dizine gidin. Genelde Yerel Disk C > Riot Games > League of Legends > Game olur.
 • Buradan League of Legends.exe dosyasını bulun ve sağ tıklayarak Özellikler‘e girin.
 • Uyumluluk sekmesine geçiş yapın.
 • Uyumluluk modu altındaki Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu seçeneğini işaretleyin.
 • Ardından yukarıdaki Uyumluluk sorun gidericisini çalıştır butonuna tıklayın.
 • Önerilen ayarları deneyin seçeneğine tıklayın.
 • Programı sına butonuna tıklayarak oyuna girmeyi deneyin.

Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın

Çok ilkel bir yöntem gibi görünse de, her şeyde işe yaradığı gibi bu hata için de işe yarıyor. Çünkü bazı zamanlar sistemden kaynaklanan bir hatadan dolayı, League of Legends.exe birden fazla kez çalışabiliyor. Oyuna multi giriş yasak olduğu için, yeniden bağlan hatasıyla karşılaşıyorsunuz. Bunun için bilgisayarınızı yeniden başlatarak oyuna tekrar girmeyi deneyebilirsiniz. 

DNS Adreslerini Değiştirin

İnternet var ama LoL bağlantı hatası almaya devam ediyorum diyorsanız, DNS sunucu adreslerini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Zaten bir DNS sunucusu kullanıyorsanız, Otomatik DNS kullanmayı deneyin. Ya da farklı bir DNS sunucusu kullanın. Eğer herhangi bir DNS kullanmıyorsanız da, kullanmayı deneyebilirsiniz. Benim önerim Google DNS adreslerini kullanmanız olacaktır.
Buraya tıklayarak DNS adresinizi nasıl değiştirebileceğinizi ve Google DNS adreslerini öğrenebilirsiniz.

Windows Güncellemelerini Kontrol Edin

Windows güncellemeleri, çoğu hatanın çözümü ile birlikte gelecektir. Eğer sorun sistemimizle alakalıysa, güncelleme yapmak problemi ortadan kaldırabilir. Bu yüzden güncellemeleri kontrol etmeniz ve varsa güncellemeleri yapmanız gerekli.

 • Başlat arama bölümüne Güncelleştirmeleri denetle yazarak ilgili bölüme tıklayın.
 • Windows Update penceresinden Güncelleştirmeleri kontrol et butonuna tıklayın.
 • Eğer güncelleme varsa otomatik olarak bulup indirmeye başlayacaktır. İndirme tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekecek.
 • Bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra oyuna giriş yapmayı deneyin.

Ağ Bağdaştırıcı Sürücüsünü Güncelleyin

Bu biraz daha uç bir sorun olsa da, bazı kullanıcıların yaşadığı sorunlardan biridir. Eski ve hatalı ağ bağdaştırıcı sürücüleri yüzünden oyuna giremiyor, girseniz bile sürekli bağlantı kopuyor olabilir. Bunun için sürücülerimizi güncellemeyi deneyeceğiz. Ağ bağdaştırıcınızın üreticisinin web sitesine giderek güncel sürücüleri indirebilirsiniz.
Veya otomatik olarak driver güncelleyen programları da kullanabilirsiniz. Bu programlar sisteminizi tarayarak sürücülerinizin güncel sürümlerini bulmanızı ve yüklemenizi sağlayacaktır. Eğer güncellemeyi nasıl yapabileceğinizi bilmiyorsanız bunun için oluşturduğum rehbere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
League of Legends yeniden bağlan hatası çözümleri ile ilgili makalenin sonuna geldik. Eğer yöntemleri uygularken takıldığınız bir yer olursa, yorumlardan bana ulaşabilirsiniz. Veya Hata Danışma Merkezi’ne giderek soru olarak sorabilirsiniz. Bildiğiniz farklı bir çözüm yöntemi varsa bana ulaşarak bildirirseniz makaleye eklerim.