(Çözüm) iPhone Yazılım Güncelleme Hatası 2022*

(Çözüm) iPhone Yazılım Güncelleme Hatası 2022*

iPhone yazılım güncelleme hatası aldığınız için telefonunuzu güncelleyemiyor musunuz? Tekrar tekrar denemenize rağmen bu sinir bozucu hatadan kurtulamıyorsanız, aşağıda size iOS sürüm güncelleme sorunundan nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağım.

iPhone Yazılım Güncelleme Hatası ÇözümÜ

Apple yazılım güncelleme sorunu birçok kullanıcının karşısına çıkabiliyor. iPhone cihazınıza yeni bir güncelleme geldiğini görüyorsunuz. Güncellemek istiyorsunuz ancak güncelleme denetlenemiyor veya yazılım güncellenemedi hatalarıyla karşılaşıyorsunuz. Bu hataları almanızın birçok nedeni olabilir. Aşağıda sizlere sunacağım yöntemleri sırasıyla deneyin sorununuzu kesinlikle çözeceksiniz.

İnterneti Kontrol Edin

Öncelikle kontrol etmeniz gereken ilk şey internetiniz olacaktır. Çünkü internetinizde kopmalar meydana geliyorsa veya internet hızınız çok yavaşsa iOS güncelleme hatası almanız oldukça olasıdır. Bu yüzden internetinizin iyi bir durumda olduğundan emin olun. 

Telefonu Yeniden Başlatın

Bunlar her ne kadar basit yöntemler olsa da, çoğu kullanıcı bu yöntemler ile sorunu çözebiliyor. O yüzden denememeniz için hiçbir neden yok. iPhone telefonunuzu yeniden başlatarak güncelleme sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Ağ Ayarlarını sıfırlayın

Eğer telefonunuzu yeniden başlatmanıza rağmen ios güncelleme sorununu yaşamaya devam ediyorsanız, ağ ayarlarınızla ilgili bir problem olabilir. Güncelleme yapmaya izin vermeyen bu ağla ilgili sorunu çözmek için, iPhone cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlayabilirsiniz.

  • Ayarlara girin.
  • Genel > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçeneğine dokunun ve onaylayın.
  • Telefonu yeniden başlatın ve güncelleme yapmayı deneyin.
NOT
Ağ ayarlarını sıfırladığınız zaman tüm WiFi şifreleri, VPN ayarları ve hücresel veri ayarlarınız sıfırlanacaktır. Eğer WiFi ağının şifresini bilmiyorsanız, ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra tekrardan ağa bağlanamayacaksınız.

iTunes Kullanın

Eğer tüm bunlara rağmen iPhone yazılım güncelleme hatasıyla karşılaşıyorsanız, güncellemeyi telefondan yapmak yerine iTunes aracılığıyla yapabilirsiniz. Ancak bunun için bir bilgisayara ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Eğer bir bilgisayarınız yoksa bu yöntemi geçebilirsiniz. 

  • Bilgisayarınızda yüklü değilse buraya tıklayın ve iTunes programını bilgisayarınıza indirin ve kurun.
  • iPhone telefonunuzu kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın.
  • iTunes programını açın ve cihazınızı seçin.
  • Özet bölümünden Güncellemeyi kontrol et > İndir ve güncelle seçeneğine tıklayın.
  • Eğer istenirse şifrenizi girin
  • Güncellemenin bitmesini bekleyin.

Depolama Alanını Kontrol Edin

Eğer cihazınızda yeterli depolama alanı yoksa iPhone yazılım güncelleme hatası verebilir. Bunun için cihazınızın depolama alanını kontrol edin. Gereksiz uygulamaları, fotoğrafları ve videoları temizleyin. Fotoğraf ve videolarınızı bilgisayarınıza yedek alıp daha sonra silebilirsiniz. Cihazınızda yeterli depolama alanı bıraktıktan sonra tekrar güncelleme yapmayı deneyin.
Yukarıdaki yöntemler sayesinde iPhone yazılım güncelleme hatasından kurtulmuş olmalısınız. Eğer sorununuz düzelmediyse lütfen yorumlardan bildirin. Daha farklı yöntemlerle size yardımcı olmaya çalışacağım.