(Çözüm) Instagram Feedback Required Hatası 2022

(Çözüm) Instagram Feedback Required Hatası 2022

Yorum atarken, gönderi beğenirken veya gönderi paylaşırken Instagram Feedback Required hatası mı alıyorsunuz? Bu makalede sizlere hatanın nedenini ve nasıl düzeltebileceğinizi anlatacağım.

Instagram Feedback Required Ne Demek?

Bu hatayı aldığınızda, Instagram’daki hareketleriniz geçici olarak kısıtlanmış demektir. Eğer manuel olarak veya bir program yardımıyla çok fazla beğeni veya paylaşım yaptıysanız, Instagram sizi geçici olarak kısıtlar ve feedback required hatası alırsınız. Geri bildirim gerekli hatası aldığınız zaman, IP adresiniz bir süreliğine kısıtlanır. Çünkü sunucular, sizi bir insan olarak değil bir bot olarak görürler. Aşağıdaki sizlere feedback required hatası nasıl düzeltilir bunun hakkında birkaç yöntemden bahsedeceğim.

Instagram Feedback Required Hatası Nasıl Düzeltilir?

Hatayı alma nedeninizden bahsettim. Ve bu hatanın geçici bir engellemeden ibaret olduğunu da söyledim. Yani bu durumda hiçbir şey yapmasanız bile hatadan yaklaşık 24 ile 48 saat arasında kendiliğinden kurtulmuş olacaksınız. Ancak beklemek istemiyorsanız, deneyebileceğiniz bazı yöntemler var. İşte o yöntemler;

İnternetinizi Değiştirin

Instagram, IP adresinizi kısıtlamış ise farklı bir IP adresi kullanmayı deneyebilirsiniz. Bunun için en güzel yöntem Wi-Fi ve hücresel ağ arasında geçiş yapmaktır. Yani normalde Wi-Fi kullanıyorsanız, hesabınıza hücresel ağ kullanarak bağlanmayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde farklı bir IP adresiyle giriş yapmış olacaksınız.
Veya bir VPN kullanmayı da deneyebilirsiniz. Şuradaki konumda VPN önerisi yapmıştım. Eğer VPN programınız yoksa inceleyebilirsiniz. Bu da IP adresinizi değiştirmenizi sağlayacağı için Feedback required hatasından kurtulmanıza yardımcı olabilir.
Eğer işe yaramadıysa bir sonraki yönteme geçin.

Instagram Verilerinizi İnceleyin

Bir diğer yöntemimiz de Instagram verilerimizi kontrol etmektir. Çünkü verilerinizi kontrol edeceğiniz bölüme girdiğinizde, karşınıza bir uyarı çıkar. Bu uyarı genelde hesabınızın neden kısıtlandığına dair bir bilgi paylaşır. Bu uyarıyı gördükten sonra, birçok kullanıcı feedback required hatasından kurtulduğunu söylüyor. O yüzden denemekten zarar gelmez. 

  • Instagram’ı açın ve profilinize gittikten sonra sağ üstteki üç çizgiye dokunun.
  • Buradan Hareketlerin bölümüne giriş yapın.
  • Burada beğenmeler, paylaşımlar ve yorumlar gibi metriklerinizi inceleyin.
  • Ardından Instagram’ı tamamen kapatın ve tekrar açın. Bu şekilde feedback_required hatasının düzelmiş olması gerekiyor.

Instagram’ı Silin

Eğer yukarıdaki yöntemler bir işe yaramadıysa, hesabınızın kendi kendine kısıtlamadan çıkmasını beklemekten başka çareniz yok. Bu süre zarfında, eğer hesabınız üçüncü parti bir yazılıma bağlıysa bağlantıyı kesin. Bir program veya bot üzerinden hesabınıza işlem yaptırıyorsanız bunu durdurun. Hesabınız kısıtlamada olduğu için zaten programlar hiçbir işlem yapamayacaklar ancak sunucuya istek göndermeye devam edecekler. Bu da kısıtlamanın devam etmesine neden olabilir. 
Hesabınızda hiçbir hareket olmaması adına, cihazınızdan Instagram uygulamasını tamamen kaldırın. Kısıtlama kimisinde birkaç saatte kaldırılırken, kimisinde bu süre daha da uzayabiliyor. O yüzden uygulamayı sildikten sonra 48 saat tekrar yüklemeyin. Ve hesabınıza başka hiçbir cihazdan veya web üzerinden giriş yapmayı denemeyin. 48 saat sonra tekrardan uygulamayı yükleyerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Eğer 48 saat sonra indirdiğinizde Instagram challenge required hatasını hala almaya devam ediyorsanız Instagram Yardım sayfasından yardım talep edebilirsiniz.

Bir daha Instagram Feedback Required hatası almamak için, yaptığınız işlem sayılarını düşürmenizde fayda var. Eğer Instagram’ı manuel olarak kullanıyorsanız, eylemlerinizi biraz azaltın. Daha az beğeni, daha az yorum ve gönderi paylaşın. Bir program ile yapıyorsanız, program ayarlarından paylaşım, beğeni ve yorum gibi özelliklerin süre aralıklarını arttırın. 
Ayrıca Instagram Challenge Required Hatası konusunu da inceleyebilirsiniz.