(Çözüm) Baymak, Eca, Ferroli, Arçelik Kombi F37 Hatası 2022

(Çözüm) Baymak, Eca, Ferroli, Arçelik Kombi F37 Hatası 2022

Kombi F37 hatası alıyorsanız, bu hatanın neden kaynaklandığını ve nasıl çözebileceğinizi anlatan bu makaleyi okumaya devam edin.

Kombide F37 Ne Demek?

Kombilerinizde aldığınız F37 hatası nedir öğrenmek mi istiyorsunuz? Bu hatanın nedeni çok basittir. Duo Tec, Luna 24 Fi, Lambert LPY, Baymak Baxi Luna 5, Dolcevita Felice 240/310, Luna Avant, Falke Condense ve Dolcevita DPY markalı kombilerde eğer düşük su basıncı görülürse F37 hatası alırsınız.

Kombi F37 Hatası Çözümü

Eğer kombinizi çalıştırdığınızda panelde F37 hatası görüyorsanız, nedeninin düşük su basıncı olduğunu öğrendiniz. Yani kombi içinde yeteri kadar su bulunmazsa F37 hatası alırsınız. Su seviyesinin 1’in üstünde olması gerekir.
Bunun için kombiye su eklemek gerekir. Yapmanız gereken ilk şey kombiyi kapatmak olacaktır. Kombiyi kapattıktan sonra, kombinizin arkasında veya yan tarafında bulunan vana benzeri yerden kombiye su ekleyebilirsiniz. Vanayı açarak su almasını sağlayın. Vanayı açtığınız zaman kombiye suyun dolduğunu anlayabileceğiniz şekilde su sesi çıkacaktır. Bu sırada su seviyesini daima takip edin. 
Su seviyesinin 1 üstünde olması gerektiğini söylemiştim. Ancak fazla da koymamanız gerekir. 1 ile 2 arasında olması idealdir. 1.5 olduğunda vanayı kapatabilirsiniz. Su seviye gerekli yere geldikten sonra, vanayı tamamen kapatmayı unutmayın. 
Ayrıca bu işlemi yapmadan önce, kombi sağlığınız için içerisindeki eski suyu tamamen boşaltabilirsiniz. Kombinizin tahliye yeri tesisatınızda nereye yapılmış ise oradan atık suyu boşaltmalısınız. Ardından yukarıdaki işlemleri yaparak kombinize su basın. Bu şekilde Kombi F37 hatasını da çözmüş olacaksınız.
Ancak su basmanıza rağmen F37 hatası vermeye devam ediyorsa, mutlaka bir servis çağırın. Yanlış bir şeyler yapmanız kombinizde daha büyük sorunlar çıkmasına neden olabilir. Baymak servis talebi için buraya tıklayın.