CloudFlare Nedir, Avantajları Nelerdir?

CloudFlare Nedir, Avantajları Nelerdir?
CloudFlare şirketi, internet sitesi sahibi olan kişiler tarafından oldukça sık merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Özellikle son dönemlerde artan siber saldırılar nedeniyle söz konusu şirkete olan ilgi de iyiden iyiye artmıştır. Amerika Birleşik Devletleri merkezli olan bu şirketin en temel amacı ise kullanıcılarına güvenli bir internet ortamı sunmaktır.
2017 Yılında açıklanan verilere göre dünya genelinde 12 milyon internet sitesi, bu şirketinin sunduğu hizmetleri tercih etmektedir. Tüm bunların yanı sıra şirketin kullandığı Cache özelliği sayesinde internet sitelerinin hızları da ortalama %20 ile %30 arasında artmaktadır. Peki, CloudFlare nedir, avantajları nelerdir, fiyatı ne kadardır?

CloudFlare Nedir?

CloudFlare, Amerika Birleşik Devletlerin de yer alan özel bir şirkettir. Dünya çapında oldukça popüler olan bu şirket kullanıcılarına alan adı hizmeti, Hosting hizmeti, içerik dağıtım hizmeti ve internet güvenliği gibi birçok farklı alanda hizmetler sunmaktadır.
2011 Yılında “LuizSec” isimli ünlü bir Hacker grubunun saldırıları ile gündeme gelen şirket, o dönem güvenlik alanında gösterdiği başarıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. Düzenlenen siber saldırının önlenmesiyle birlikte Amerika Birleşik Devletleri merkezli olan bu şirket, kısa süre içerisinde oldukça fazla yatırım alma başarısı göstermiştir.

CloudFlare Avantajları Nelerdir?

CloudFlare kullanıcılarına sunduğu oldukça özel avantajlarıyla dikkat çekmektedir. İşte, ünlü şirketin sunduğu o avantajlar…

  • Amerika Birleşik Devletleri merkezli olan bu şirket, kullanıcılarına hem ücretli hem de ücretsiz paket seçenekleri sunmaktadır.
  • Dünya çapında oldukça popüler olan bu şirket, aynı zamanda kullandığı özel güvenlik önlemleri sayesinde internet sitelerine en üst düzeyde koruma imkânı vermektedir.
  • Şirket bünyesinde yer alan özel sunucular sayesinde internet sitelerinin hızları da ciddi oranda artmaktadır.
  • Kullanıcılar, bu şirketi kullanarak alan adı tescil işlemlerini kolaylıkla ve pratik bir şekilde yapabilmektedir.
  • Tüm bunların yanı sıra popüler olan bu şirket, kullanıcılarına yerel ağ koruması da sağlamaktadır.

CloudFlare Güvenli Mi?

Dünya çapında oldukça popüler olan bu şirket, son derece büyük bir sunucu ağına sahiptir. Büyük bir sunucu ağına sahip olan bu şirket, özel güvenlik önlemleri sayesinde internet sitelerini DDoS saldırılarından korumakta ve kullanıcıların internet sitelerini hızlandırmaktadır.

CloudFlare Ücretli Mi?

CloudFlare hizmetleri, temel de ücretsiz bir şekilde kullanılabilmektedir. Fakat, şirketin sunduğu tüm hizmetlerden yararlanabilmek için ücretli paketleri satın almanız gereklidir. 2022 Yılı içerisinde Pro paketinin aylık fiyatı 20 Dolar olarak belirlenirken, Business paketinin fiyatı ise aylık 200 Dolar olarak açıklanmıştır. Paketler hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olabilmek için şirketin resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.