Chrome’a Alternatif En Hızlı İnternet Tarayıcıları

Chrome’a Alternatif En Hızlı İnternet Tarayıcıları
Google Chrome web tarayıcısına alternatif daha farklı güçlü ve hızlı web tarayıcılar olduğunu da unutmamak gerekir. En hızlı 5  En hızlı 5 İnternet tarayıcısı listesi ile kullanacağınız internet tarayıcılarını kolay bir şekilde seçebileceksiniz. Gelişen teknolojiler ile birlikte hız her kullanıcının kaçınılmaz isteklerinden birisi haline gelmiş durumda.
En hızlı internet tarayıcıları hangileri? Sorusu da tam olarak bu noktada karşımıza çıkmakta. Hızlı internet tarayıcıları sadece internete bağlanma hızları ile değil bilgisayarınızın ram miktarını ne kadar tükettiğine göre de değişiklik gösterebilir.
Her ne kadar teknoloji ilerlemiş olsa da halen eski model bir cihaz kullanıyor olabilirsiniz. Ram miktarını, işlemci miktarını az harcayan ancak yüksek performans veren tarayıcılar ilk tercihleriniz olabilir. Peki, en iyi tarayıcı hangisi? Gelin birlikte bakalım;

1 – Opera GX – Gaming Tarayıcı

Listemizin ilk sırasında Opera GX bulunuyor. Özellikle ram ve işlemci konusunda sorun çeken kullanıcıların tercih etmesi gereken önemli bir tarayıcı modeli olarak karşımıza çıkmakta.
Oyuncuları hedef alan tasarımının yanı sıra içerisinde ram ve işlemci kullanımını sınırlayabileceğiniz ek özellikler bulunuyor. Kendi reklam engelleyicisi ve kendi VPN entegresinin oluyor olması da bu iyi özelliklerden birisi.
En hızlı 5 tarayıcı listesine giren Opera GX ön yükleme, indirme ve çerezler konusunda da oldukça hızlı çalışan bir tarayıcı. Özellikle birden fazla işlem yapmaya çalıştığınızda diğer programların kasmasına neden olan tarayıcıların aksine kendi ram ve işlemci sınırlama özelliğinin olması sayesinde.
İstemediğiniz durumlarda kasmaların önüne geçmek için ram ve işlemci kullanımını sınırlayabilir. Bunun yanı sıra sahip olduğu eşsiz tasarım ile internette gezinmenin doruklarını yaşayabilirsiniz.

2 – Microsoft Edge – Yeni Nesil İnternet Explorer

İnternet explorer tarayıcı geçmişten günümüze hep bir kulp ile gelmiş. Yavaşlığı ile kendini ön plana atmıştır. Microsoft o dönem olan yavaşlıklar için “tarayıcı internet sitesini açmadan önce virüs taraması yapıyordu” gibi bir savunmada bulunmuştu.
Geçmişte yapılan tüm hatalar bir kenara bırakılarak Microsoft Edge kullanıma açıldı. Edge tarayıcı hafif  ve sade oluşu ile öne çıkmakta. En iyi internet tarayıcıları arasında yer almayı başaran tarayıcı. Ram ve işlemci oranını en düşük şekilde kullanmakta.
Kişiselleştirilebilir özellikleri de bir hayli fazla olan tarayıcı. Google Chrome, Firefox ve Opera gibi meşhur tarayıcıların kullandığı uzantıları da hiçbir ek program gerektirmeden kullanabilmekte.

3 – Brave – Kullandıkça Para Kazandıran Tarayıcı

En iyi internet tarayıcıları arasına girmeyi başarabilen Brave en hızlı internet tarayıcıları listemizin de 3. sırasına yerleşmeyi başarıyor.
Hızının yanı sıra kullanıcılarına kullandıkça para kazandıran tarayıcı olarak tanıtımını yapan brave cidden para kazandıran sisteme sahip durumda. Brave kullanan kullanıcılar her aramalarında tercih ederlerse birkaç reklam görüyor ve ek olarak para kazanıyor.
Özellikle internet aramalarını sürekli yapan birisi iseniz bu tarayıcı size hızın yanı sıra bir de para kazandıracak.
Google Chrome temalarını bile bünyesinde çalıştırabilen açık kaynak kodlara sahip olan Brave. Ram ve işlemci konusunda da oldukça cimri.

4 – Mozilla Firefox – Linuxların Vaz Geçilmezi

En hızlı internet tarayıcıları hangileri? Sorusunu soran birisine gönül rahatlığı ile mozilla ffirefox cevabını verebilirsiniz.
Özellikle Linux işletim sistemi kullananların aşina olacağı Firefox tarayıcı gizlilik için eklentilere sahip ve kendine özel eklentilere ev sahipliği yapıyor.
Sürekli olarak veri sızıntısı testi yaparak arka planda veri sızıntılarına karşın sizin yerinize önlem alıyor ve gerekli bulduğu zaman direkt olarak bağlantınızı kesiyor. Güvenlik ve hız konusunda diğer tarayıcıların önüne geçen Firefox açık kaynak olması nedeni ile sürekli olarak güncelleme almakta ve geliştirilmekte.

5 – Vivaldi Tarayıcı – Hız Konusunda Opera Arkasında Kaldı

Vivaldi tarayıcı. İsim olarak kendini pek duyuramamış ancak ram ve işlemci kullanımı konusunda cimri olan bir başka tarayıcı. Tarayıcı hız testlerinde standart Opera tarayıcısını geride bırakmış ancak GX modelinin de altında kalmıştır.
Sadelik seven, farklı bir tarayıcı deneyimlemek isteyenlerin Vivaldi tarayıcı tercih etmesi önerilebilir. Özellikle eski model bir sistem kullanıyorsanız ve ram işlemci kapasiteniz sınırlı ise birden fazla iş ile uğraşma konusunda Vivaldi modelini tercih edebilirsiniz.
Ücretsiz olan ve Edge gibi tüm tarayıcıların uzantılarını ek bir program olmadan kullanabilen Vivaldi eklenti konusunda da sizi yüz üstü bırakmayacaktır.
En iyi 5 tarayıcı listesi içinde bulunan tarayıcılar her zaman güncel olan ve her güncelleme ile performansını daha da iyiye götüren tarayıcılardır.
Özellikle artan ekonomik sıkıntılar nedeni ile yeni bir sistem alacak durumda değilseniz bazen sadece tarayıcı değiştirmeniz bile bu durum içinde rahatlamanızı sağlayabilecektir.