BUSKİ Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

BUSKİ Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi ya da bilinen kısa adı ile BUSKİ, içme ve kullanma suyunun her türlü yeraltı ve yerüstü su kaynaklarından sağlanması ve ihtiyaç sahiplerine dağıtımının yapılması için, kaynaklardan müşterilere ulaşana kadar her türlü tesisin, etüd ve projesini yapmak veya yaptırmak, bu projelere görev tesisleri kurmak veya kurdurmak, kurulu olanları işletmek, bakım ve onarımlarını yapmakla, kullanışmış sularla, yağmur sularının toplanması, yerleşim yerlerinden uzaklaştırılması ve zararsız bir biçimde boşaltma yerine ulaştırılması veya bu sulardan faydalanılması için, gerekli her türlü tesisin etüd ve projesini hazırlamakla görevli olan bir kuruluştur. Peki BUSKİ saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, kaça kadar açık? Yazımız devamında BUSKİ çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri yer almaktadır.

BUSKİ Çalışma Saatleri 2018

BUSKİ Genel Müdürlüğü ve tahsilat noktaları hafta içi her gün sabah saat 08:00’de açılmakta ve akşam saat 17:00’de kapanmaktadır. BUSKİ öğle tatillerinde de hizmet vermektedir. BUSKİ Cumartesi ve Pazar günleri ise çalışmamaktadır.
BUSKİ Vezneleri Çalışma Saatleri : BUSKİ Vezneleri kapanış saatinden bir saat önce yani 16:00’da kapanmaktadır. Vezneler hafta sonu ise kapalıdır.
Buski Saat Kaçta Açılıyor : BUSKİ sabah saat 08:00’de açılır.
Buski Saat Kaçta Kapanıyor : Buski akşam saat 17:00’de kapanmaktadır.
Buski Öğle Arası Tatili Ne Zaman : BUSKİ öğle arası yapmamaktadır. Yani BUSKİ açılış saatleri ve kapanış saatleri içinde sürekli olarak açıktır.
BUSKİ Hafta Sonu Açık Mı : BUSKİ, Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu kapalıdır. İşlemlerinizi sadece hafta içi ve mesai saatleri içinde halletmeniz gerekmektedir.
BUSKİ Bayramda Açık Mı, Kapalı Mı : Buski, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ile 1 Ocak, 1 Mayıs, 23 Nisan, 19 Mayıs, 29 Ekim ve 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi çeşitli resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.
Ayrıca su faturası ödeme, borç ödeme, borç görüntüleme gibi işlemlerinizi 7 gün 24 saat açık olan otomatik vezneler vasıtası ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda BUSKİ çalışma saatleri yani açılış saati, kapanış saati ve tahsilat saatleri hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden ve ayrıca çağrı merkezi telefon numarası olan Alo 185 telefon numarası üzerinden dile getirebilirsiniz.