ATEG Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

ATEG Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

ATEG Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Dernekler ve vakıflar öğrencilere burs vererek onların eğitim hayatlarına ekonomik katkılarda bulunmaktadır. Ankara Teknik Eğitim Geliştirme Vakfı (ATEG) bunlardan bir tanesidir.
ATEG burs başvurusu nasıl yapılır sorusu ise öğrenciler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. ATEG tarafından verilen öğrenim bursuna başvuruda bulunabilmek için https://ategvakfi.org.tr/giris adresine gitmeniz ve üye olarak hesabınıza giriş yapmanız gerekir.
Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ilgili ekrana giderek form doldurabilir ve başvurunuzu iletebilirsiniz. Aynı zamanda vakıf tarafından istenen belgeleri ve evrakları da sisteme yüklemeniz gerekecektir.
Bu evraklara dair bilgilendirmeler https://ategvakfi.org.tr/duyurular/ateg-vakfi-2022-2022-burs-basvurulari adresinde yer almaktadır. Başvuru sırasında sizlere yöneltilen soruları eksiksiz bir şekilde doldurmayı ve evrakları sisteme yüklemeyi unutmamalısınız.
ATEG Burs Başvurusu Nasıl Yapılır

ATEG Vakfı Burs Kimlere Verilir?

ATEG Vakfı burs kimlere verilir sorusu pek çok kez sorulur. Vakıf tarafından öğrencilerden istenen şartlar şunlardır:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 24 yaşından daha büyük olmamak
  • Teknik öğretim kurumunda ya da en az dört yıl süresi olan örgün öğretim kurumunda eğitim alıyor olmak
  • Maddi açıdan desteğe ihtiyaç duymak
  • Herhangi bir yerde çalışarak gelir elde etmemek
  • Farklı bir kurumdan burs veya maaş almamak
  • Not ortalamasının 100 üzerinden en az 75 olması (4,00 üzerinden en az 2,50)
  • Gerekli belgeleri temin ederek vakıf sistemine yüklemek

Yukarıda yer alan şartları taşıyan öğrenciler, ATEG Vakfına başvuruda bulunarak burs yardımından faydalanabilmektedir. Eğer sizler de bu şartların tamamını sağlıyorsanız https://ategvakfi.org.tr/giris adresine giderek başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

ATEG Vakfı Burs Başvurusu Ne Zaman?

ATEG Vakfı burs başvurusu ne zaman sorusu öğrenciler tarafından pek çok kez sorulmakta ve yanıt aranmaktadır. ATEG Vakfı tarafından 2022-2023 yılı için burs başvuruları başlamıştır.
Öğrencilerin 26 Eylül 2022 tarihine kadar vakfın resmi web sitesi üzerinden başvurularını iletmeleri gerekecektir. Başvuru sonuçları ise 30 gün içerisinde yine web sitesi üzerinden duyurulacaktır.
Burs başvurunuzu ilettikten sonra istenen belgeleri de 26 Eylül 2022 tarihine kadar web sitesi üzerinden sisteme yüklemeniz gerekecektir. Bu tarihleri kaçırmanız durumunda burs başvurusunda bulunmak ne yazık ki mümkün değildir.

ATEG Vakfı Ne Kadar Burs Veriyor?

ATEG Vakfı 2009 yılından günümüze kadar yüzlerce öğrenciye öğrenim bursu vermiştir. ATEG Vakfı ne kadar burs veriyor sorusu ise öğrenciler tarafından sıkça sorulur. ATEG Vakfı tarafından verilen burs miktarı 2022-2023 yılı için 500 TL olarak belirlenmiştir. Bu tutar her yıl değişiklik göstermekle birlikte öğrencilerin hesaplarına her ay yatırılmaktadır.
ATEG Vakfı tarafından verilen burslar, istenen şartlardan herhangi birinin bozulması durumunda kesilebilir. Bu nedenle şartları her zaman göz önünde bulundurmanız sizler için çok daha iyi olacaktır. Burslar ile alakalı daha fazla bilgi almak ve aklınıza takılan soruları yönelterek yanıt bulmak için vakfın iletişim numaralarını cep telefonunuz ile arayabilirsiniz.

5/5 – (8 Oy )