ASUS Zenfone 9 Tanıtım Videosu Ortaya Çıktı

ASUS Zenfone 9 Tanıtım Videosu Ortaya Çıktı
ASUS Zenfone 9 tanıtım videosu Weibo’da yayınlandı. Ortaya çıkan videoda cihazın özelliklerinden de bahsediliyor.
ASUS, tam olarak bir telefon firması değil. Ünlü teknoloji üreticisi piyasaya birçok farklı ürün sürüyor. Ancak bu firma, telefon üreticileri arasında da yer alıyor. ASUS, senelerdir birçok farklı telefon modeli piyasaya sürdü. Özellikle oyuncular için sunduğu güçlü telefonlarla dikkat çeken firma, Zenfone serisini de piyasaya sürmeyi ihmal etmiyor.
Ünlü şirket, geçtiğimiz sene ASUS Zenfone 8 modelini resmi olarak tanıtmıştı. Ayrıca ASUS ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro’da çok yakın bir zamanda resmi olarak tanıtıldı. Zenfone 9’un ise kısa süre içerisinde tanıtılması bekleniyor. Ancak bu cihaz resmi olarak tanıtılmadan önce bir tanıtım videosu ortaya çıktı.

Zenfone 9 Yakın Zamanda Tanıtılabilir

ASUS’un yeni modeli Zenfone 9, çok yakında kullanıcılara resmi olarak tanıtılabilir. Bu yüzden birçok kişi Zenfone 9 ve Zenfone 9 Pro ne zaman tanıtılacak diye merak edebiliyor. Ancak Zenfone 9’un tanıtımına kısa bir süre kala cihazın özellikleri ortaya çıktı. Bu yüzden sizlere ortaya çıkan özelliklerden bahsetmek istiyoruz.

ASUS Zenfone 9 Özellikleri Belli Oldu

ASUS’un yeni Zenfone 9 modelinin Weibo’da bir tanıtım videosu ortaya çıktı. Bu ortaya çıkan videoda cihazın bazı özellikleri açıklanıyor. Ayrıca videoda cihazın tasarımını da görebiliyoruz. Tasarıma kısaca değinecek olursak, cihazın arka kameralarının normalden fazlasıyla büyük olduğunu söyleyebiliriz.
Arka tarafında 2 büyük kamera bulunduran cihazın ön kısmında ekrana gömülü kamera bulunuyor. Özelliklere geçecek olursak, videoda ortaya çıkan bilgilere göre cihazda Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci bulunuyor. Ayrıca 4300 mAh bataryaya sahip olacak cihaz, IP68 sertifikasına sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. IP68 sertifikası, cihazın toza ve suya karşı dayanıklı olduğu anlamına geliyor.
Bunların yanı sıra, videoda cihazın 120Hz yenileme hızında Samsung AMOLED ekrana sahip olduğu da belirtiliyor. Cihazın ortaya çıkan özelliklerinden bazıları bu şekilde oluşuyor. Bu kısımda son olarak cihazın RAM ve depolama kapasitesi seçenekleri hakkında henüz net bir bilgi bulunmadığını belirtelim. Ortaya çıkan tanıtım videosunu izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

ASUS Zenfone 9 Fiyat Belli mi?

ASUS Zenfone 9 fiyatı cihaz henüz resmi olarak tanıtılmadığı için henüz belli değil. Cihaz resmi olarak tanıtıldıktan sonra fiyat hakkında net bir bilgi sahibi olabiliriz. Ancak bu kısımda son olarak yeni cihazın fiyatının kendi sınıfına göre uygun olmasının beklendiğini söyleyebiliriz.