Arefe Günü Bankalar Açık Mı, Çalışıyor Mu, Tatil Mi?

Arefe Günü Bankalar Açık Mı, Çalışıyor Mu, Tatil Mi?

Arefe Günü Bankalar Çalışıyor Mu?
Arefe Günü, İslam dinine göre bayramı müjdeleyen gün olarak tanımlanmaktadır.  Arefe günü bayramdan bir önceki gündür. Ramazan Bayramı vesilesi ile bu sene Arefe günü 24 Haziran 2017 Cumartesi gününe denk gelmektedir. Vatandaşlarımız ise bu önemli günde finansal ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bankaların açık olup olmadığını merak etmektedirler. Peki Arefe günü bankalar çalışıyor mu?
Arefe Günü Bankalar Açık Mı?
Arefe günü Cumartesi gününe denk gelmesinden dolayı yani hafta sonu sebebi ile tüm kamu bankaları kapalıdır. Ancak bazı özel bankalar hafta sonlarında da bazı şubelerini açık tutmaktadırlar. Bu bankaların hangileri olduğunu ve hangi şubelerinin açık olduğunu haftasonu açık bankalar yazımızda detaylı olarak ele almıştık.Arefe günü açık olan banka şubelerine yine vermiş olduğumuz bağlantı sayesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yine aynı bankaların aynı şubeleri Arefe gününde yarım gün çalışacaklar. Çünkü arefe günü öğleden sonra resmi tatil olarak kabul edilmektedir.
Bu yazımızda Arefe günü bankalar açık mı, arefe günü bankalar çalışıyor mu detaylı olarak anlattık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca tüm Müslüman aleminin bayramını en içten dileklerimizle kutlar, sağlıklı mutlu bir bayram geçirmenizi en içten dileklerimiz ile temenni ederiz.