Alternatif Bank (ABank) Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Alternatif Bank (ABank) Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Alternatif Bank ya da bilinen kısa adı ile ABank, 1991 senesinde Doğan Grubu bünyesinde kurulmuş olan, ülkemizde faaliyet gösteren finans kuruluşlarından bir tanesidir. ABank daha sonra The Commercial Bank tarafından satın alınmıştır. Alternatif Bank ülkemizde 50’yi aşkın şubesinde faaliyet göstermektedir. Peki ABank şubeleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, kaça kadar açık? ABank çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri hakkında detaylı bilgi yazımız devamında yer almaktadır.

Alternatif Bank (ABank) Çalışma Saatleri 2018

Alternatif Bank şubeleri hafta içi her gün sabah saat 09:00‘da açılır ve akşam saat 17:00‘de kapanır. ABank şubeleri ayrıca saat 12:30 ile 13:30 arasında da öğle tatili sebebi ile kapalıdır.
Alternatif Bank Saat Kaçta Açılıyor : ABank şubeleri sabah saat 09:00’da açılır.
Alternatif Bank Saat Kaçta Kapanıyor : ABank şubeleri akşam saat 17:00’de kapanmaktadır.
Alternatif Bank Öğle Arası Tatili Ne Zaman : ABank şubeleri 12:30 ile 13:30 saatleri arasında öğle tatili sebebi ile çalışmamaktadır.
Alternatif Bank Hafta Sonu Açık Mı : ABank şubeleri Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu kapalıdır. Bazı bankalar hafta sonu acil finansal işlemler için bazı şubelerini açmayı tercih etse de ABank, hafta sonu şubelerini açmamayı tercih etmiştir. Vatandaşlarımız hafta içi mesai saatleri içerisinde şubelerden işlemlerini halledebilirler.
Alternatif Bank Bayramda Açık Mı : ABank şubeleri Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayram tatillerinde ve ayrıca 1 Ocak, 15 Temmuz, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos gibi resmi tatil günlerinde kapalıdır.
ABank Genel Müdürlük Çalışma Saatleri : Kurumun İstanbul ili Şişli ilçesinde bulunan genel müdürlük binası da yine şubeleri gibi sadece hafta içi ve 09:00–12:30, 13:30–17:00 saatleri arasında hizmet verir.
ABank Çağrı Merkezi Çalışma Saatleri : ABank çağrı merkezi telefon numarası olan “444 00 25” numarasını 7 gün ve 24 saat boyunca yani istediğiniz zaman arayabilir ve bankacılık işlemleriniz için destek talep edebilirsiniz.
Harici olarak kayıp çalıntı, EFT, Havale, şifre değiştirme, kredi ve kredi kartı başvurusu gibi çok sayıda işleminizi bankanın şubelerine gitmenize gerek kalmadan yukarıda vermiş olduğumuz çağrı merkezi telefon numarasından, günün her saati açık olan ATM’lerden ve İnternet bankacılığı vasıtası ile halledebilirsiniz. Bu yazımızda ABank çalışma saatleri yani açılış saati ve kapanış saati hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.